Dešimt lankytinų vietų Kaune

Nežinote ką aplankyti Kaune? Mes rekomenduojame aplankyti įdomiausias Kauno vietas.


Nežinote ką aplankyti Kaune? Mes rekomenduojame aplankyti įdomiausias Kauno vietas.

  1. Kauno pilis ir Kauno Senamiestis. 

  Kauno pilis. Nemuno ir Neries upių santaka Kaune yra vienas iš viduramžių Lietuvos kovų epicentrų. Čia vyko labia daug kovų ir kraujo čia pralieta be galo daug. Kauno miesto vardo kilmė siejama su kovomis.  Kovų laukas ir pilis „Kaunas” kilo nuo žodžio „kautis”. Istoriniuose šaltiniuose seniausiai išlikusi užuomina apie Kauno pilį yra iš 1361 m., – Vygando Marburgiečio kronikoje minimas Kaunas (Kawen) ir jo pilis. Nors vietoje, kurioje stovi Kauno pilis, del gana geros strateginės vietos, jau IV amžiuje būta medžio ir molio gynybiniais įrenginiais apjuostos gyvenvietės.

  Kauno senamiestis vilioja europietiškumu, čia gausybė kultūrinių, istorinių pastatų, jaukių kavinukių. Kauno senamiestis visada pilnas turistų ir žmonių, kurie vertina Kauno istoriją. Viena populiariausių Kauno senamiesčio vietų yra Vilniaus gatvė.

Kauno pilis ir Kauno Senamiestis. Kauno pilis ir Kauno Senamiestis.

2. Kauno Rotušė ir Rotušės aikštė

  Kauno Rotušės bokšto aukštis yra 53 metrai. Rotušė yra viso miesto senamiesčio centrinė dominantė. Aplink ją susiformavo Kauno Rotušės aikštė. Nuo senų laikų Kauno rotušės aikštėje vyksta daug įvairiausių renginių, kurie išsiplečia po visą senamiestį.

3. Senoji Kauno prieplauka.

  Senoji Kauno prieplauka, politikams nuspręndus dabar vadinama Uosto krantinės pavadinimu. Pirmieji Kauno pirkliai – tai daugiausia išeiviai iš Hanzos miestų, pasiekę Kauną Nemunu ir išsilaipino Senojoje prieplaukoje. Tai jie gimtųjų miestų pavyzdžiu ėmė burti Kauno miestiečių bendruomenę, kuriai Vytautas 1408 m. suteikė Magdeburgo teisę, t.y. savivaldą.

4. Lietuvos zoologijos sodas.

  Lietuvos zoologijos sodas, anksčiau žinomas kaip Kauno zoologijos sodas yra seniausias zoologijos sodas Lietuvoje. Kauno zoologijos sodas oficialiai atidaryta 1938 m. liepos 1 dieną, žymiausio Lietuvos zoologo, keliautojo, rašytojo prof. Tado Ivanausko iniciatyva.

Bilietų kaina į zoologijos sodą. 

Suaugusiems – 5 EUR

Vaikams 5–16 m., moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems, asmenims, turintiems 30–55 proc. nedarbingumo lygį, pateikus tai įrodantį dokumentą – 3 EUR

5. Pažaislio vienuolyno ansamblis

Pažaislio vienuolynas – Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su kamaldulių vienuolynu, esanti Pažaislyje, Kauno marių pusiasalyje. Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis yra vienas puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje.

6. Vytauto Didžiojo karo muziejus

Vytauto Didžiojo karo muziejus – vienas seniausių Lietuvos muziejų. Muziejaus steigėjas (nuo 2006 m. sausio 1 d.) – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija

Darbo laikas: antradienį – sekmadienį 10–17 val.
Bilietų kasos uždaromos likus 30 min. iki darbo dienos pabaigos.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 2 €
moksleiviams, studentams, neįgaliesiems, pensininkams iki 70 m. (pateikus pažymėjimą) – 1 €
Įėjimas šeimai (1–2 suaugusieji + 1 ir daugiau vaikų iki 18 m.) – 4,5 €

Vytauto Didžiojo karo muziejusVytauto Didžiojo karo muziejus   Vytauto Didžiojo karo muziejuje greitai duris atvers ir Karo technikos skyrius, įsikūręs prie Kauno šeštojo forto. Karo technikos skyriuje bus galima apžiūrėti pirmojo ir antrojo karo techniką.

7. Kauno prezidentūra

  2019 metais sukanka lygiai šimtas metų kai į buvusius Kauno gubernatoriaus rūmus, iš jų pasitraukus Oberosto civilinės administracijos viršininkui ir Lietuvai paskelbus nepriklausomybę, įsikėlė pirmasis Lietuvos Valstybės Prezidentas Antanas Smetona kartu su Prezidento kanceliarija. Pastatas, kuriame rezidavo visi trys 1919–1940 metų Lietuvos Prezidentai, tapo Lietuvos valstybingumo ir politinės galios centro simboliu.

Kauno prezidentūros Muziejaus lankymas 

Bilietas 5,00 Eur

Bilietas su 50% nuolaida 2,50 Eur

Ekskursija lietuvių kalba 10,00 Eur

Ekskursija anglų kalba 15,00 Eur

Kauno prezidentūraKauno prezidentūra

8. Kauno žaliakalnio funikulierius

Žaliakalnio funikulierius (arba Žaliakalnio keltuvas) – vienas iš dviejų Kauno keltuvų, pirmasis mieste ir Lietuvoje, vienas seniausių veikiančių keltuvų Europoje, veikia nuo 1931 m. Funikulieriaus kelio ilgis – 142 m, kelionė trunka 1 min 38 s.

9. Kristaus prisikėlimo bazilika

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, 1922 m. kilo idėja Kaune, tuometinėje laikinojoje sostinėje, pastatyti bažnyčią kaip padėkos Dievui už atgautą laisvę simbolį. Bažnyčiai išleista apie milijonas Smetoniškų litų, pusę šios sumos buvo suaukota. Kauno mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Prisikėlimo bazilika (Prisikėlimo bažnyčia) – didžiausia monumentalios architektūros bazilikinė bažnyčia Baltijos šalyse. Lankantis Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje vertėtų užkilti į bazilikos terasą, įrengtą ant šios šventovės stogo. Nuo čia atsiveria nuostabi Kauno ir jo apylinkių panorama.

10. Kauno tvirtovės IX fortas.

Devintasis fortas – vienas Kauno tvirtovės fortų, yra miesto šiaurės vakaruose. Pastatytas 1901–1913 m. 

XIX a. pabaigoje Kauno tvirtovės gynyba buvo stiprinama: 1890 m. Kauno miestas buvo apsuptas aštuoniais fortais ir devyniomis artilerijos baterijomis. Nuo 1924 m. fortas buvo naudojamas kaip Kauno miesto sunkiųjų darbų kalėjimas. SSRS okupacijos metais (1940–1941 m.) fortą laikinai naudojo NKVD, politiniams kaliniams laikyti juos vežant pakeliui į Sibiro gulago stovyklas.

Nacistinės Vokietijos okupacijos metu Kauno devintas fortas buvo naudojamas kaip masinio žmonių naikinimo vieta. Pagal vokiečių ataskaitą, nužudyta 2007 vyrai, 2920 moterų ir 4273 vaikai. Forte taip pat buvo žudomi ir Prancūzijos, Austrijos bei Vokietijos žydai.  Nuo to laiko Devintasis fortas dar žinomas kaip „mirties fortas“. 

  Šiuo metu Kauno devintajame forte yra įsikūręs respublikinės reikšmės Kauno IX forto muziejus, kuriame veikia įvairios tematikos ekspozicijos.

Bilieto kaina suaugusiems 3 eurai

lengvatinis bilietas 1,5 euro

PASKUTINĮ MĖNESIO SEKMADIENĮ – nemokamas ekspozicijų lankymas (ekskursijos mokamos).

Apžvalginė ekskursija muziejuje (Okupacijų ekspozicijoje, IX forte, požemiuose)Trukmė: 3 val. Kainuoja 30 eurų

Ekskursija „IX forto istorija“ Trukmė: 1 val 30 min. Kaina 15 eurų.

TEMINĖS EKSKURSIJOS:   Trukmė:apie 1 val. kaina 10 eurų.

Kauno tvirtovės IX fortasKauno tvirtovės IX fortas. Vokiečių kareiviai.


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format