Kaip savarankiškai aplankyti Pompėją. Pompeja lankytinos vietos. Pompeja.

Kaip savarankiškai aplankyti Pompėją. Pompeja lankytinos vietos. Pompeja.


   Kaip savarankiškai aplankyti Pompėją. Pompeja lankytinos vietos. Pompeja.

PompėjaPompėja

  Pompėja – istorinis miestas senovės Italijoje. Pompėja stūksojo netoli Vezuvijaus ugnikalnio, greta dabartinio Neapolio miesto. Apie 79 m. ugnikalnis išsiveržė ir visiškai sunaikino miestą.  Pompėja buvo užmiršta iki XVIII a. Naujaisiais laikais žmonės po 8 metrų pelenų sluoksniu atrado palaidotą miestą. Pompėja atskleidė kaip gyveno Senovės Romos žmonės. Atrasta daugybė namų, dažnai išpuoštų tapyba ir skulptūromis. Ant sienų dar išliko piešinių ir užrašų.

  79 metais po Kristaus gimimo rugpjūčio 20 d. įvyko žymiausias, iš visų rašytinėje istorijoje užfiksuotų, vulkano išsiveržimas. Vezuvijaus kalnas, esantis netoli Neapolio miesto, šiuo metu priklausančio Italijai, sprogo efektingu būdu, išmesdamas į atmosferą, į 19 km aukštį debesis dulkių, pelenų bei uolienų, uždengusių saulę. Kiek vėliau, tą patį vakarą, prasidėjo dar baisesni išsiveržimai. Atėjus rytui, Pompėjos ir Herkulanėjaus (Herculaneum) miestai buvo užkloti vulkaninio purvo sluoksniu, be jokių gyvybės žymių. Du miestai taip palaidoti išbuvo po žemėmis 1700 metų, kol juos aptiko archeologai. Paskutinius tris šimtmečius viso pasaulio žmonės stebisi tose apylinkėse aptiktais archeologiniais radiniais.

PompėjaPompėja

  Atkasta Pompėja daug ką atskleidžia apie mieste vyravusį gyvenimą I m. e. a. Forumas, pirtys, daugybė namų ir keletas tokių užmiesčio vilų kaip Misterijų vila yra stebėtinai gerai išsilaikę.
  Pompėja buvo gyvybingas miestas. Apie tai byloja literatūroje plačiai aprašytos kasdienio gyvenimo smulkmenos ir archeologiniai radiniai.

PompėjaPompėja

  Taigi nuo ko prasideda kelionė į Pompėją ? Kaip savarankiškai aplankyti Pompėją ?

  Iš Kauno iki Neapolio yra tiesioginis Ryanair skrydis. Bet kadangi jis yra tik 20.00 valandą, tai Neapolyje jūs nusileisite vėlai vakare. Rekomenduoju iš anksto susirasti viešbutį stoties rajone (centre). Nors vaizdai stoties rajone gali ir šokiruoti, bet tai mano manymu geriausias pasirinkimas. Iš Neapolio oro uosto iki centro važiuoja AliBus autobusas, kaina yra 5 eurai. Kelionės trukmė nuo Neapolio oro uosto iki centro (geležinkelio stoties) trunka apie 20 minučių.

  Autobusų grafiką galite pasitikrinti čia – https://www.naples-airport.info/bus/

  Ryte galite persikelti į kitą viešbutį arba pradėti kelionę į Pompėją. Dauguma žmonių pasirenka tą pačią dieną aplankyti ir Vezuvijų ir Pompėją. Bet jei turite laiko rekomenduoju kiekvienam objektui skirti po dieną, Pirmiausiai nepervargsite ir leisite "susigulėti" mintims. Jei nusprendėte kiekvienam objektui skirti po dieną, kyla klausimas nuo kurio pradėti. Aš rekomenduočiau pasirinkimą derinti su orais. Į Vezuvijaus ugnikalnį lipti tada, kai bus giedras dangus ir virš kalnų nesimatys "kepurių". O Pompėją aplankyti galima bet kokiu oru, jei dangus bus apniukęs tai dar ir geriau.

  Kelionė į Pompėją prasideda elektriniu traukiniu, kuris yra Neapolio centrinėje stotyje. Įėjus į stotį reikia laiptais nusileisti į apačią ir pasukus į kairę eiti iki galo. Kasoje nusipirkti traukinio bilietą, kuris kainuoja apie 4 eurus ir nepamiršti jo atsižymėti geltonos spalvos aparate.

  Dabar kai jau turite bilietuką ir jį atsižymėjote, jums reikia įlipti į traukinį, kuris važiuoja į Sorentą. Pavažiavus 21 sustojimą išlipti stotelėje "Pompei Scavi" Villa Misteri.  Išlipus iš traukinio po kaire puse matysite bilietų kasą. Bilietas į Pompėją kainuoja 18 eurų, dar 8 eurai kainuoja audio gidas. Jei nuspręsite nuomotis audio gidą reikia turėti savo dukumentą arba palikti 100 eurų užstatą. Audio gidą reikia gražinti iki 19 valandos arba atvežti kitą dieną. Einant dviem ar trim žmonėm pilnai užtenka išsinuomoti ir vieną audiogidą. Taip pat galite užsisakyti ir gidą, kurie puiiai kalba anglų ir rusų kalbomis.

  Pasivaikščioję po Pompėją būtinai užeikite į The Antiquarium of Pompeii, jis yra prie išėjimo. Čia eksponuojami rasti meno kuriniai ir likę žmonių palaikai.

The Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of Pompeii
The Antiquarium of PompeiiThe Antiquarium of Pompeii

 


Like it? Share with your friends!

0

Comments

Comments

en_USEnglish
Choose A Format
Personality quiz
A series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format