Šv. Šeimynos bažnyčia Barselonoje. Sagrada Familia . Katalonijos architekto Antonio Gaudi sukurtas stebuklas Šv. Šeimynos bažnyčia, Sagrada Familia.
Šv. Šeimynos bažnyčia Barselonoje. Sagrada Familia .
Šv. Šeimynos bažnyčia Barselonoje. Sagrada Familia .
Sagrada Família (Šv. Šeimynos bažnyčia) – statoma bažnyčia Barselonoje, miesto simbolis, architekto Antoni Gaudi garsiausias kūrinys. Tai viena iš originaliausių bažnyčių pasaulyje. Nors ji dar nebaigta, bet traukia milijonus turistų iš viso pasaulio. Kiekviena jos detalė atspindi Biblijos motyvus ar kitus krikščionių tikėjimo aspektus. Čia galima įžvelgti A. Gaudi mėgstamą modernizmo stilių, kuris susipina su gotika. Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia yra originaliausia ir yra pati gražiausia visame pasaulyje. Tat lankantis Barseloje privaloma ją aplankyti ir pamatyti pačią gražiausią bažnyčią visame pasaulyje.
Sagrada Família bažnyčios statyba prasidėjo gan neįprastai. Ispanas architektas Antoni Gaudi bažnyčią Barselonoje pradėjo statyti dar 1882 metais. Po trijų metų tai yra 1885 m. jis kreipėsi leidimo į miesto valdžią, nusiųsdamas pasirašytus bažnyčios planus, tačiau taip ir nesulaukė atsakymo. Tai jo nesustabdė ir jis statė savo bažnyčią toliau. Kadangi manė, kad jo užsakovas yra Dievas, o tai yra aukščiau už bet kurią miesto valdžią. Po Antoni Gaudi mirties 1927 m., statybos vyko toliau, pagal jo sukurtus modelius ir planus, tačiau leidimo vis dar nebuvo. Miesto valdžia galiausiai nusprendė, kad reikia išspręsti šią keistą situaciją ir išduoti oficialų leidimą statyboms. Galiausiai leidimas bazilikos statyboms suteiktas tik 2019 metais. La Sagrada Familia komandai teko sumokėta 4,6 mln. eurų.
Planuojama, kad iki 2026 metų bus pastatyti paskutiniai šeši bokštai, numatyti pirminiame Sagrada Familia bazilikos projekte. Iš viso jų bus 18 – kiekvienas dedikuotas skirtingai religinei figūrai. Bažnyčios statybų pabaiga sutaps su 100-osiomis jos autoriaus A.Gaudi mirties metinėmis. Šv. Šeimynos bažnyčia bus aukščiausias religinis pastatas Europoje. Sagrada Familia aukštis sieks 564 pėdas. Katalonų teigimu darbams kasmet išleidžiama 25 mln. eurų. Visi pinigai tai vien iš aukų ir už bilietus gautos lėšos, Ispanų valdžia statyboms neskiria nei euro.
Ieškodamas tobulos kolonos, Gaudi tyrinėjo daugelio augalų spiralinį augimą – modelius, kurie leidžia lengvai prasiskverbti saulės šviesai ir kartu užtikrinti konstrukcinį tvirtumą. Medžio struktūra Kurdamas bažnyčios „mišką“ , architektas pritaikė medžių savybes kolonoms.
Šv. Šeimynos bažnyčia, kuriai popiežius Benediktas XVI 2010 metais suteikė bazilikos statusą, yra Barselonos simbolis ir vienas labiausiai turistų lankomų Ispanijos objektų. Sakralinis statinys apjungia neogotikos ir modernizmo stilius. Nuo 2005 metų bažnyčia įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.
Bažnyčios languose yra vitražai, kurie šviečiant saulei spindi įvairiomis spalvomis.
2018 metais smarkiai sustiprintas garsiosios Šv. Šeimynos bažnyčios (Sagrada Familia) Barselonoje saugumas. Instaliuota dešimt naujų metalo užtvarų ir skenerių, panašių kaip oro uostuose. Be to, įdarbinta dvylika papildomų saugumo pareigūnų, trečiadienį žurnalistams sakė „Sagrada Familia“ fondo generalinis direktorius Xavieras Martinezas. Taip norima padidinti ne tik lankytojų, bet ir bažnyčią statančių darbininkų saugumą. Iš viso saugumo priemonės atsiėjo apie 2 mln. eurų. Dabar Sagrada Familia yra labiausiai saugoma bažnyčia pasaulyje.