Gražiausios pilys Lietuvoje. Panemunės pilys

Gražiausios pilys Lietuvoje. Panemunės pilys - pilys Lietuvoje kurias privalai apžiūrėti. Kelionės maršrutai po Lietuvą automobiliu.


  Gražiausios pilys Lietuvoje. Pilys Lietuvoje kurias privalai apžiūrėti. Kelionės maršrutai po Lietuvą automobiliu. Jei vykstate prie jūros, pasirinkite ne autostradą, bet panemunės kelią. Tai sugaišite žymiai daugiau laiko, bet pamatyti vaizdai tai atpirks su kaupu.

  Lietuva turtinga pilimis ir gyvais istorijos pėdsakais, kuriais galima mėgautis laisvadieniais, bei juos paversti intelektualia pramoga visai šeimai. Pilys – Lietuvos istorijos dalis, kurią privalu parodyti užsienio svečiams, savo vaikams ir draugams. Tik pažinę savo istoriją tapsime asmenybėmis, kurių nepalauš negandos. Lietuvoje galima suskaičiuoti virš trisdešimt pilių. Įdomus faktas, kad Lietuvoje daugumos pilių statybinė medžiaga buvo mediena, būtent todėl — didelė dalis Lietuvos pilių neišliko, jų vietose liko tik piliakalniai. Apie kai kurias pilis mums primena griuvėsiai, kaip pavyzdžiui Dubingių, Baltadvario, Eišiškių, Rokantiškių, Senųjų Trakų, Upytės ar Klaipėdos pilies griuvėsiai. Kai kurios pilys atstatytos visiškai ar bent iš dalies. Šį syki pasirinksime Panemunės pilių maršrutą.

Panemunės pilysPanemunės pilys

Panemunės pilys – taip vadinasi turistinis maršrutas, kurį mums paliko prabėgę amžiai. Nuo Kauno iki pat Jurbarko vingiuoja kelias: iš vienos pusės- Nemunas, iš kitos-skardžiai su pilimis, menančiomis dar kunigaikščio Vytenio laikus-tryliktąjį amžių. Tikrai visiems reikia tai pamatyti. Nemuno pilių kelias, tai nuostabūs Nemuno vaizdai, tai senųjų piliakalnių aura, kurią skleidžia čia už krašto laisvę kritusių prosenelių atminimas ir iki šių dienų išlikusios pilys. Panemunės pilių kelias tęsiasi labai vaizdingu maršrutu nuo Kauno iki Jurbarko.

Panemunės pilysPanemunės pilys 

  Kauno pilis – seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, stovinti Kaune, antrajame pagal dydį šalies mieste. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1361 m. Vietoje, kurioje stovi pilis, jau IV–V amžiais būta medžio ir molio gynybiniais įrenginiais apjuostos gyvenvietės. Kryžiuočių ordino agresiją Viduramžių Lietuva pasitiko su medinėmis pilimis. Tikriausiai tokia ir buvo pirmoji Kauno pilis. Istoriniuose šaltiniuose seniausia išlikusi užuomina apie Kauno pilį yra iš 1361 m., – Vygando Marburgiečio kronikoje minimas Kaunas (Kawen) ir jo pilis. XIV amžiuje pastatyta pirmoji mūrinė Kauno pilis – seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, ją pastatė vokiečių meistrai. Jai buvo lemta tapti vienu svarbiausių atsparos taškų lietuvių kovose prieš kryžiuočius. Dėl svarbios strateginės padėties pilį daug kartų puldinėjo.

Kauno pilisKauno pilis

  Raudondvario pilis – stovi Raudondvaryje, dešiniajame Nevėžio krante. Architektūros ansamblis, kurį sudaro XVII a. 1-osios pusės renesanso pilies rūmai, šiaurinė ir pietinė oficinos, oranžerija, liokajaus namas, arklidės, ūkvedžio namelis, šiaurinis ir pietinis svirnai, ledainė ir parkas. Dvaro mūrų spalva suteikė pavadinimą ir visai gyvenvietei. Nors rūmai vadinami pilimi ir turi pilies bruožų (bokštas, šaudymo angos), tačiau gynybinės reikšmės neturėjo, sienas būtų nesunkiai įveikusios to meto patrankos. Tai buvo reprezentaciniai rūmai.

  Raudonės pilis – pirmosios pilys Nemuno pakrantėj statytos dar apie 1300 metus kaip kovų su kryžiuočiais gynybiniai postai. Po Žalgirio mūšio jų svarba sunyko. Tačiau pilys atgimė XVI–XVII a., kai Nemunas tapo prekybos keliu. Raudonės pilis yra priskiriama tokioms antrosios kartos reprezentacinėms panemunės pilims. Į Raudonės pilies bokštą (33,5 m aukščio) leidžiama patekti ir turistams. Nuo pilies bokšto atsiveria įspūdinga kraštovaizdžio panorama. Raudonės pilies parke išlikusi senoji liepų alėja, garsusis Gedimino ąžuolas.

Raudonės pilisRaudonės pilis
  Panemunės pilis – renesanso stiliaus rezidencinė pilis Jurbarko rajone, pastatyta ant aukšto Nemuno kranto. Architektūros paminklas. Pilis priklauso Vilniaus dailės akademijai. 

  Prie Nemuno įsikūrusiose gyvenvietėse nuo seniausių laikų gyveno baltų gentys: sūduviai ir jotvingiai, skalviai ir aukštaičiai, žemaičiai ir kuršiai. Vėliau, kovų su kryžiuočiais metu, upės pakrantės tapo itin svarbios besiformuojančiai Lietuvos valstybei – vientisa gynybinių pilių sistema stabdė vokiečių ordino antpuolius ir neleido lengvai prasiskverbti į krašto gilumą. Manoma, kad Panemunės pilies teritorijoje galėjo būti didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytenio dvaras, čia šis garsus Lietuvos valdovas ir palaidotas. Pasak legendos, Vytenis žuvo 1315 m. puldamas Christmemelio kryžiuočių pilį, buvusią dabartinės Skirsnemunės apylinkėse. Panemunės pilies parke supiltas dvi kalveles Romantizmo epochoje imta vadinti kunigaikščio Vytenio ir jo žmonos kapais.

Panemunės pilysPanemunės pilys

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

1

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba