Ką aplankyti Anykščiuose

Ką aplankyti Anykščiuose ? Vietos kurias būtina apžiūrėti atvykus į Anykščius.


  Anykščiai jau ne vienus metus pritraukia didelį srautą turistų ir yra viena patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje. Todėl nesivadovaudamas turizmo agentūrų lankstinukais, atrinkau įdomiausias lankytinas vietas, kurias verta aplankyti lankantis į Anykščiuose.

Medžių lajų takas Anykščiuose.

  Ko gero lankomiausia Anykščių pramoga yra akimirksniu išpopuliarėjęs Medžių lajų takas. Regioniniame parke įrengtas takas driekiasi Antano Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio viršūnėmis.
Pakilus į 35 metrų aukščio apžvalgos bokštą atsiveria puikus Šventosios upės vingių ir slėnio kraštovaizdis. Įrengtuose informaciniuose stenduose pateikiama informacija apie medžius, medynų sandarą, miško augalus ir gyvūnus. Lajų takas pritaikytas lankyti ir negalią turintiems žmonėms, kuriuos į apžvalgos bokštą kelia keltuvas.

Medžių lajų takas Anykščiuose.Medžių lajų takas Anykščiuose. 

Puntukas ir Šventosios pažintinis takas

  Kadangi Puntuko akmuo yra visai šalia „Medžių lajų tako”, tai būtina aplankyti ir jį.  Puntukas neabejotinai yra populiariausias akmuo Lietuvoje. 265 tonas sveriantis akmenukas pavadintas karžygio Puntuko vardu.  Viena legenda byloja, kad būtent ant Puntuko akmens buvo sudegintas lietuvių karžygys ir narsus karo vadas Puntukas, jo vardu ir pavadintas akmuo.  Populiariausias mitas apie Puntuko akmenį yra, kaip velnias nešė akmenį bažnyčiai nugriauti, o pragydus gaidžiams jį pametė?
Jei mėgstate pasivažinėjimus dviračiais ar ilgus pasivaikščiojimus – Šventosios pažintinis takas turi atsidurti Jūsų lankytinų vietų sąraše. Daugiau nei 4 kilometrus besitęsiančioje trasoje įrengta 20 pažintinių stotelių.

PuntukasPuntukas 

Safari parkas Lietuvoje, Anykščiuose.

   2019 pavasarį duris atvėręs Anykščių safari parkas  pritraukia minias žmonių, norinčių pamatyti gyvūnus augančius laisvėję. Daugiau apie Safarį parką skaitykite paspaudę nuorodą https://www.aplankyti.lt/safari-parkas-lietuvoje-safaris-anyksciuose/  

Safari parkas Lietuvoje, Anykščiuose.Safari parkas Lietuvoje, Anykščiuose. Labirintų parkas

   Tai puiki pramoga visoms amžių grupėms. Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro keturi skirtingi labirintai bei daugybė kitų pramogų visa šeimai. Jūsų ypatingoms šventėms – paruošta pikniko zona. Įsigykite dovanų kuponą ir padovanokite sau ar savo draugams šventę! Labirintų parkas yra mokamas, kaina 4 eurai, šeimos bilietas 10 eurų.

Anykščių šilelio basų kojų takas

Anykščių rajone, prie pat Lajų tako siūloma nauja pramoga ir mažiems, ir dideliems – ekologiškas basų kojų takas. Tako ilgis 1 km 200 metrų. Tai visiškai natūralus, gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujama tik basomis. Eidami mišku po kojomis pajusite smėlio smilteles ar natūralias samanas, grublėtus kankorėžius, teks sušlapti kojas ežere, o eidami Puntuko kaimo vietovėje rastomis plytomis tarsi žengsite istorijos keliais. Tako paklotė jus tikrai maloniai nustebins ir suteiks galimybę patirti neįtikėtinus pojūčius.

Anykščių šilelio eko basų kojų takasAnykščių šilelio eko basų kojų takas    Norintiems ekstrymo, galima praeiti ir purvo griovį, nebijokite išsitepti kojų, šalia įrengti kojų praustuvai. Tik einant per purvo griovį kvapas ne iš maloniųjų.

ekologiškas basų kojų takasekologiškas basų kojų takas    Kaip teigia šio tako rengėjai, – Mūsų senoliai sakydavo, kad pasivaikščioti basam gamtoje yra tiesiog būtina. Tai stiprina mūsų imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti bei masažuoja pėdose esančias nervines organizmo zonas, kurias spaudžiant ar liečiant tiesiogiai veikiami mūsų organai. Žmogaus galūnėse yra išsidėstę beveik visi biologiškai aktyvūs organizmo taškai. Refleksoterapija taip pat padeda kovoti su kasdieniu stresu, įtampa, suteikia kūno ir sielos harmoniją. Pėdų masažas – tai bene maloniausias iš visų masažo rūšių. Jis atpalaiduoja, šalina nuovargį, gerina miegą ir teigiamai veikia visą organizmą. Ši pramoga gainuoja 4 eurus.

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, dabar tiesiog meiliai vadinamas Siauruku.

   Anykščių Siauruku – taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Jis pradėjo veikti 1899 metais. Tai buvo juodų garvežių ir medinių vagonėlių laikas.

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis. Muziejus.Aukštaitijos siaurasis geležinkelis. Muziejus. 

  2001 m. įkurta viešoji įstaiga „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“, pelno nesiekianti organizacija, prižiūri, saugo ir eksploatuoja geležinkelio ruožo kompleksą, išsidėsčiusį 260 ha erdvėje. Tai vienas unikaliausių inžinerinio paveldo paminklų Lietuvoje. Bilietas kainuoja 3 eurus, lengvatinis bilietas tik 2 eurus. Nusipirkę bilietą Jūs išgirsite ne tik visą Siauruko istoriją, bet ir pasivažinėsite „Drezina”.  Drezina – savaeigis geležinkelio vežimėlis ar važiuoklė, skirtas važiuoti bėgiais ir pervežti žmones, apžiūrėti bėgius ar kitiems tarnybiniams reikalams. Esant norui galėsite pavažiuoti triračiu dviračiu ant bėgių, kuriuo senovėje važinėjo geležinkeliečiai.

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba