Ką aplankyti ir nuveikti Izraelyje. Kelionė į Izraelį.

Ką aplankyti ir nuveikti Izraelyje? Izraelis – nedidelė šalis, turinti priėjimą net prie trijų jūrų: Negyvosios, Raudonosios ir Viduržemio. Kelionė į Izraelį.


Ką aplankyti ir nuveikti Izraelyje? Izraelis – nedidelė šalis, turinti priėjimą net prie trijų jūrų: Negyvosios, Raudonosios ir Viduržemio. Čia apstu žymių ir lankytinų vietų. Izraelio Valstybė yra žydų valstybė Artimuosiuose Rytuose, Viduržemio jūros rytuose. Izraelis ribojasi su Libanu, Sirija, Jordanija, Egiptu. Šalies BVP yra trisdešimt antras pagal dydį pasaulyje. Šalyje daug kvalifikuotos darbo jėgos, tai viena labiausiai išsivysčiusių šalių pagal aukštąjį išsilavinimą turinčių piliečių dalį, taip pat – daugiausiai moksliniams tyrimams ir plėtrai skirianti valstybė. 1953 metais Izraelis įsteigė aviacijos ir kosmoso įmonę.

  Jei susiruošėte į Izraelį, jums teks apsispręsti į kurį miestą skristi, nes pigių skrydžių bendrovės skraidiną į Eilatą ir Tel Avivą. Jei Izraelyje norite pamatyti ne naktinį gyvenimą, o susipažinti su Izraelio istorija ir aplankyti žymiąsias Izraelio vietas rekomenduoju skristi į Eilatą. Kad nesikartočiau apie Eilatą ir Eilato lankytinas vietas skaitykite paspaudę nuorodą https://www.aplankyti.lt/ka-kelioneje-aplankyti-eilate-izraelyje/.

Delfinų rifas EilateDelfinų rifas Eilate 
Keli patarimai keliaujantiems į Izraelį.  Jei nuomojatės automobilį, būtinai nusifotografuokite ar nusifilmuokite visus įbrėžimus esančius ant automobilio, kad gražinant automobilį nekiltų problemų. Dauguma automobilių nuomų dirba tik iki 17,00 valandos, tad jei užsisakysite automobilį dar esant Lietuvoje, pasitikrinkite ar nusileidus lėktuvui spėsite iki automobilių nuomos punkto atvykti iki jo uždarymo. Jei skrendate į Eilatą, tai nuo Eilato oro uosto iki Eilato miesto kelionė autobusu užtruks apie valandą laiko. Pačiame Eilato oro uoste automobilių nuomos punktų nėra.  Ir patarimas moterims ir merginos, būtinai nusipirkite kosmetikos priemonių „Premier“ pagamintų iš Negyvosios jūros mineralų. Nakvynės kainas Izraelyje galite pasitikrinti paspaudę nuorodą https://www.booking.com/searchresults.en.html?region=3230&aid=1858060&no_rooms=1&group_adults=2&room1=A%2CA

Lankytinos vietos Izraelyje:

1. Eilatas ir delfinų rifas. 

2. Masados tvirtovė. Daugybę metų persekiotus ir niekintus žydus vienija ir įkvepia kovos už laisvę ir nacionalinio pasididžiavimo simbolis – Masada. Masados Tvirtovė, kurioje, anot iš kartos į kartą perduodamo pasakojimo, kai romėnai apsupo tvirtovę ir apsiginti nuo romėnų armijos tapo neįmanoma, apie tūkstantis žydų ryžosi verčiau nusižudyti, nei tapti romėnų vergais. Šiandien Masada įtraukta  į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, bylojanti apie kadais čia stovėjusią didingą senovės tvirtovę, nuo kurios atsiveria fantastiški vaizdai į Negyvąją jūrą. Norint užkopti į Masados kalną reiks truputi papraikautuoti.

Vaizdas nuo Masada kalnoVaizdas nuo Masada kalno, tolumoje matosi Negyvoji jūra 

3. Negyvoji jūra

4. Jeruzalė

5. Nazaretas

7. Galilėjos ežeras. Visai šalia Nazareto yra Tiberiados ežeras dažnai vadinamas ir Galilėjos ežeru. Jis primena daugiau Jėzaus stebuklų: kaip žengdamas ežero paviršiumi atėjo pas savo mokinius, kaip sutramdė didžiulę audrą, kai bangos jau sėmė mokinių valtį. Pas Jėzų ežero paviršiumi žengė ir Petras, tačiau pamatęs audros stiprumą ir suabejojęs, jis ėmė skęsti.

Galilėjo arba Tiberiados ežerasGalilėjo arba Tiberiados ežeras

8. Jafa – seniausias Palestinos miestas. Tai kultūrų kryžkelės vieta, kur buvo statoma biblinė Nojaus arka, netoli kranto jūroje kyšo neaukštos mitinės graikų Andromedos uolos, svetingame mieste prie jūros buvo apsistojęs krikščionių apaštalas Petras.

9. Jordano upė. Jordano upės ištakos yra Golano aukštumose, ji įteka į Galilėjos ežerą, o kitoje ežero pusėje iš jo išteka ir pravingiavęs per pusę Izraelio įteka į Negyvąją Jūrą. Šiandien tik tik nedidelė Jordano vandens dalis įteka į Negyvąją jūrą, nes didžioji vandens dalis yra sunaudojama buitinėms reikmėms arba laukų laistymui. Prie Jordano upės Jonas Krikštytojas kvietė žmones atsiversti ir krikštytis. Jordano upėje Jonas Krikštytojas pakrikštijo ir patį Jėzų. Šiandien Jordano upės ištakos yra pasienio zona tarp Izraelio ir Jordanijos, kurios ribas saugo ginkluoti kariškiai. Peržengti ar perplaukti upės ribų niekam nerekomenduojama. Turistų lankomose vietose per Jordano upelį nutiestas iš pludurų padarytas riboženklis, skiriantis Izraelį ir Jordaniją.

Jordano upė. Vieta kur buo pakrikštytas JezusJordano upė. Vieta kur buo pakrikštytas Jezus   Esant prie Jordano upės aplankykite vietą, kur buvo pakrikštytas Jezus. Šalia esančioje parduotuvėje galėsite nusipirkti ir baltus marškinėlius su kuriais galėsite išsimaudyti. Išdžiovinę marškinėlius parsivežkite juos namo. Sako, kad sergant bet kokia liga ir apsivilkus tuos marškinėlius, greičiau pasveiksite. Vietoje kur buvo pakrikštytas Jezus ir dabar vyksta krikšto ceremonijos.

Jordano upė. Vieta kur buo pakrikštytas JezusJordano upė. Vieta kur buo pakrikštytas Jezus

  Jordano upės viduryje esantys plūdurai, tai siena tarp Izraelio ir Jordanijos.

10. Tel Avivas. Tel Avivas – Izraelio miestas, išsidėstęs šalies vakaruose, Viduržemio jūros pakrantėje. Didžiausias Izraelio uostamiestis, metropolinė teritorija, finansų ir prekybos centras. Kartu su metropoline teritorija Tel Avive gyvena 3,8 mln. gyventojų.


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format