Ką kelionėje aplankyti Latvijoje. Latvijos Venecija – Kuldyga

Ką kelionėje aplankyti Latvijoje. Latvijos Venecija - Kuldyga (latviškai – Kuldiga). Kuldyga tai Latvijos Venecija ir plačiausias krioklys Europoje laukia Jūsų


  Ką kelionėje aplankyti Latvijoje. Latvijos Venecija – Kuldyga (latviškai – Kuldiga). Kuldyga tai Latvijos Venecija ir plačiausias krioklys Europoje. Kuldyga įsikūrusi Ventos upės pakrantėje, apie150 km nuo Rygos. Kuldygos senamiesčio istorinis centras Ventos senvagėje įtrauktas į UNESCO nacionalinį sąrašą. Gamta Kuldygoje ne tik viena iš vaizdingiausių, bet ir viena iš šilčiausių Latvijoje. Plačiausias krioklys Europoje nėra natūraliai susiformavęs gamtos darinys, o atsirado atliekant Ventos gilinimo darbus hercogo Jakobo pavedimu. O gilinimas buvo atliekamas paraku sprogdinant upės dugne esantį dolomitą. Atliekant šiuos darbus dabartinio krioklio vietoje, pradėjo skilinėti pilies sienos, todėl įsakyta darbus nutraukti.
Kuldyga, plačiausias krioklys europojeKuldyga – plačiausias krioklys europoje   Nuspręsta ties kriokliu iškasti laivybai skirtą kanalą, tačiau kaip ir viskas rusijoje, darbai taip ir nebuvo užbaigti. Kanalą pavyko iškasti tik daug vėliau.

Kuldygos kanalasKuldygos kanalas   Kiekvieną rudenį ir pavasarį galima stebėti nepaprastą reginį – kaip neršiančios žuvys stengiasi įveikti plačiausio krioklio Europoje slenkstį ir per jį peršoka.
  Prieš maždaug 300 metų Kuršo hercogas Jėkabas ant slenksčio pastatytose pintinėse sugalvojo gaudyti žiobrius ir lašišas, kurios neršto metu plaukia prieš srovę ir bando peršokti krioklį. Dėl hercogo Jėkabo sugalvotų žuvų gaudymo įrenginių Kuldygą senovėje vadino miestu, kur lašišos gaudomos ore. Dar ir dabar žmonės per žuvų nerštą žmonės bando pagauti žuvis su pintine.

 Kuldyga yra buvusi Hanzos pirklių sąjungos klestintis miestas. Jame išlikęs jaukus senamiestis, nors kadaise Kuldygoje stovėjusios XIII amžiaus pilies neišliko, o pilies vietoje dabar įrengtas miesto parkas. Kuldyga laikoma gražiausiu Latvijos miesteliu. Tad girdom savo žirgą ir į kelionę…

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba