Ką pamatyti Londone.

Nežinote ką pamatyti Londone. Mes rekomenduojame aplankyti pačias lankomiausias vietas Londone.


  Nežinote ką pamatyti Londone. Mes rekomenduojame aplankyti pačias lankomiausias vietas Londone.

  Prieš keliaujant į Londoną, visada kyla vienas ir tas pats klausimas – kokios yra labiausiai lankytinos vietos Londone ir ką reikėtų pamatyti. Mes padarėme sąrašą žinomiausių ir labiausiai turistų lankomų Londono vietų. Nesvarbu ar į Londoną skrendate pirmą syki, ar jau esate buvę, mes rekomenduojame pačias lankomiausias turistų vietas. Pamatyti Londoną bent kartą gyvenime yra būtina. Kadangi miestas yra milžiniškas, čia kaskart apsilankius vis galima atrasti naujų dalykų.

Londonas. Lankytinos vietosLankytinos vietos Londone.         Londonas – tai miestas, spalvingas visom prasmėm: manoma, kad čia gyvenantys žmonės kalba daugiau nei 300 skirtingų kalbų. Net ir atskiri Londono rajonai labai skirtingi – kartais atrodo, jog tai skirtingi miestai. Londone yra apie 160 muziejų, 100 teatrų, 80 parkų, 4 tarptautiniai oro uostai ir 8 geležinkelio stotys.

  1. Didysis Benas (Big Ben) ir Anglijos Parlamento rūmai – Didysis Benas Parlamento rūmų laikrodžio bokštas, yra vienas iš turistų lankomiausių vietų Londone. Bokštas pastatytas 1858 m. ir nuo to laiko yra didžiausias tokio tipo laikrodis pasaulyje. Laikrodžio oficialus pavadinimas yra Didysis Vestminsterio laikrodis, bet ilgainiui jis imtas vadinti Big Benu ir niekas nežino kodėl. Yra keletas Big Beno vardo kilmės teorijų. Pagal pirmąją, pavadinimas kilęs nuo sero Benjamino Hallo, garsaus ir gerbiamo to meto parlamento nario vardo. Antroji teorija teigia, kad Big Beno laikrodžio pavadinimas turi sąsajų su garsaus ir perspektyvaus anglų boksininko Benjamino Caunto vardu, turėjusio „Big Ben“ pravardę.

Didysis Benas (Big Ben) ir Anglijos Parlamento rūmaiDidysis Benas (Big Ben) ir Anglijos Parlamento rūmai   2. Tauerio tiltas arba dar vadinamas Bokštų tiltas (Tower Bridge)

  Kadaise, kuomet Temze plaukiodavo dideli laivai, elegantiškasis Tauerio tiltas būdavo pakeliamas ir nuleidžiamas po 5 kartus per dieną. 19 a. pabaigoje statytas tiltas su dviem bokštais, kuriuose įrengti tilto pakėlimo mechanizmai, yra Viktorijos laikų Londono simbolis ir to meto inžinerijos stebuklas. Masyviam tilto karkasui prireikė daugiau kaip 11.000 tonų geležies. Vėliau šis karkasas buvo padengtas Kornvalio granitu ir Portlendo akmenimis. Šiauriniame tilto bokšte dar galima pamatyti hidraulines pavaras, kurios suko pakeliamąjį mechanizmą 1976 m., kai pasenusi įranga pakeista elektros sistema. Pietiniame Taueryje leidžiama lankytis turistams. Čia galima pamatyti parodą ir piešinių, pasakojančių Londono tiltų istoriją.

Tauerio tiltas arba dar vadinamas Bokštų tiltas (Tower Bridge)Tauerio tiltas arba dar vadinamas Bokštų tiltas (Tower Bridge)   3. Londono akis (London Eye).
Londono akis tai Jungtinės Karalystės sostinėje esantis apžvalgos ratas. Iš šio apžvalginio rato galima apžvelgti didžiąją Londono dalį.
Jei norite patirti kažką nepaprasto, nepraleiskite progos pamatyti Londoną iš paukščio skrydžio. Londono akis yra didžiausias apžvalgos ratas pasaulyje. Jame per 30 minučių pamatysite 55 žymias Londono vietas. Apsisukimas „Londono akimi“ trunka 30 minučių. Standartinis bilietas kainuoja 30 svarų.

  4. Tauerio pilis (Tower of London)

Gynybinė tvirtovėTower of Londoniškilo 11 a. Vilhelmo Užkariautojo laikais. Ilgus metus tvirtovė tarnavo ne tik gynybiniais tikslais, bet ir kaip kalėjimas ir kankinimų vieta. Taueryje buvo ne tik kalėjimas. Čia daugiau kaip 500 metų veikė pagrindinė karalystės monetų kalykla. Jos veiklos pakilimas buvo valdant Henrikui VII, kai sidabrinius pinigus kaldino iš metalo, kuris buvo atimtas iš uždarytų vienuolynų. Tauerio pilis taip pat tai buvo viena iš karališkųjų rezidencijų bei lobynas. Šiandien čia įrengtas muziejus, kuriame saugomos karališkosios brangenybės ir regalijos. Tauerio pilį saugo ne tik sargybiniai, kurie dar vadinami beefeaters, bet ir 7 krankliai. Tikima, jog karalystė žlugs tuomet, kai šie krankliai paliks tvirtovę.
Standartinis bilietas kainuoja apie 25 svarus

  5. Bekingemo Rūmai (Buckingham Palace)
Dar vienas nuolatinis traukos centras – karališkos šeimos rezidencija, geriau žinomi kaip karalienės rūmai Londone. Bekingemo rūmai įsikūrę pačiame centre ir lengvai pasiekiami pėstute nuo Big Beno ar kitų centre esančių objektų. Jei nuspręsite  rūmus aplankyti iš vidaus, žinokite, kad turistai paprastai įleidžiami į rūmus tik porą mėnesių per metus (Liepą – Rugsėjį). Prie rūmų galite pasižiūrėti ir karališkos sargybos pasikeitimo ceremoniją, kuri paprastai prasideda 11:00.

Bekingemo Rūmai (Buckingham Palace)Bekingemo Rūmai (Buckingham Palace)   

   6. Vestminsterio abatija (Westminster Abbey)
Vestminsterio vienuolynas arba Vestminsterio abatija (Westminster Abbey) – gotikinė katedros dydžio bažnyčia Vestminsteryje, Londone, į vakarus nuo Vestminsterio rūmų. Tai tradicinė Anglijos karalių karūnavimo ir laidojimo vieta. Čia palaidota daug įžymių Anglijos žmonių, yra poetų kampelis.

  7. Londono Taueris (Tower of London)
Londono Taueris ( Tower of London) − istorinė tvirtovė Londono senamiesčio rytinėje dalyje, Temzės kairiajame krante. Šiuo metu − muziejus. Anglijos istorijoje Taueris ypatingai svarbus. Čia saugomos karališkosios šeimos brangenybės, gausi įvairių laikų ginkluotės kolekcija, atkurtas viduramžių karalių kambarių interjeras.

  8. Mokslo muziejus (Science Museum)
Tai deimantas Londono muziejų karūnoje įsikūręs visai šalia Gamtos istorijos muziejaus. Muziejaus tikslas yra supažindinti jus su mokslo istorija ir raida, tačiau padaryti tai įdomiai. Septyniuose muziejaus aukštuose pristatytos įvairios mokslo sritys nuo medicinos iki kosmoso tyrinėjimų. Muziejus išskirtinis tuo, kad čia gausu interaktyvių veiklų, kai kuriuos eksponatus galima liesti, esama įvairių simuliatorių. Nenuostabu, jog Mokslo muziejų Londone labai mėgsta vaikai.

 Mokslo muziejus (Science Museum) Mokslo muziejus (Science Museum)

  9. Britų muziejus (The British Museum)
Britų muziejus – muziejus Londone apie žmonijos istoriją ir Londono kultūrą. Muziejus, kuriame yra virš 8 milijonų objektų, turi sukaupęs viena didžiausių ir išsamiausių kolekcijų visame pasaulyje, įtraukiant žmonijos kultūrą nuo pat jos atsiradimo iki pat dabarties.

Britų muziejus (The British Museum)Britų muziejus (The British Museum)

  10. Camden Town rajonas

  Jei jus domina neformalūs judėjimai, skanus gatvėje parduodamas maistas ir įdomesnės muzikos klubai, tada jums tiesiu keliu reikia traukti į Camden Town. Savo laiku, ši vieta buvo pankų susibūrimo centras, todėl ir šiandien čia galima pamatyti skiauterėtuosius draugijoje su gotais, metalistais ir kita jaunuomene, nuo kurios senesniajai kartai gali širdelė sustreikuoti. Pagrindinis judėjimas vyksta centrinėje Camdeno gatvėje, kur išsidėstę barai, smulkmenų ir originalių rūbų parduotuvės, bei gatvės maisto kioskai. Jei ieškosite įdomesnio muzikos klubo – paklaidžiokite šoninėmis gatvelėmis.

Camden TownCamden Town     Patarimai vykstantiems į Londoną.

  Nakvynės kainos Londone yra labai skirtingos, todėl čia kiekvienas ras kažką tinkamo sau pagal planuojamą kelionės biudžetą. Jei norite išleisti kuo mažiau tai Londone yra paplitęs B&B tipo apgyvendinimas bei apartamentų ir studijų nuomą. Pavyks dar daugiau sutaupyti, jeigu nakvynei rinksitės jaunimo nakvynės namus arba ieškosite trumpalaikės kambario nuomos bute, kuriame jau gyvena vietiniai.  Kainas pasitikrinti galite paspaudę nuorodą : https://www.booking.com/searchresults.en.html?city=-2601889&aid=1858060&no_rooms=1&group_adults=2&room1=A%2CA

  Esant Londone būtinai aplankykite futbolo stadioną, kai vyksta rungtynės. Jei nesidomite futbolu, tai nusipirkite bilietus į bet kurias rungtynes, nesvarbu kas žaidžia. Bilietų kaina nuo 25 svarų.

Londonas futbolasLondonas. Futbolo stadionas

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba