Kelionė automobiliu į Veličkos druskos kasyklas

Kelionė automobiliu į Veličkos druskos kasyklas. Tuo pačiu galėsite aplankyti ko gero gražiausią Lenkijos miestą Krokuvą.


Kelionė automobiliu į Veličkos druskos kasyklas. Tuo pačiu galėsite aplankyti ko gero gražiausią Lenkijos miestą Krokuvą ir lenkų pasididžiavimą Tatrų kalnuose esantį Morskie Oko.  Apie Morskie Oko galite paskaityti čia.

Veličkos druskos kasyklos – druskos kasykla Lenkijoje, Veličkos mieste. Veikė nuo XIII a, viena seniausių druskos kasyklų Europoje. Gavyba sustojo 1996 m. dėl žemų druskos kainų ir užtvindymo. Bendras tunelių ilgis per 300 km, jie pasiekia 327 m gylį. Nuo 1994 m.

Veličkos druskos kasyklosVeličkos druskos kasyklos   Paprastai dėl įvairiausių nelaimingų atsitikimų per metus šioje kasykloje žūdavo po 3–4 žmones. Todėl druskakasiams reikėjo vietos, kur galėtų pasimelsti. Štai kodėl jie kasė koplyčias ir puošė jas religinėmis skulptūromis. Del susikaupusių metano dujų, dažnai įvykdavo sprogimai. Todėl buvo sugalvota metano dujų degintojo specialybė. Tai žmogus su fakelu rankoj vaikščiojo pa kasyklas ir degindavo dar nedideliį dujų kiekį susikaupusį palubėse. Šiai specialybei iš druskos yra sukurtas net paminklas.
žmogus su fakelu rankoj degina metano dujasžmogus su fakelu rankoj degina metano dujas

Šalia Krokuvos esančių kasyklų devyniuose aukštuose, kurie išsidėstę nuo 64 iki 135 metrų po žeme, slepiasi atskiras miestas. Septynis šimtmečius čia buvo kasama valgomoji druska, o šiandien tai – UNESCO pasaulio kultūros paveldas, kurį per metus aplanko beveik milijonas turistų. Kingos koplyčioje dabar vyksta pamaldos, o paaukojusios maždaug 1100 eurų čia gali susituokti jaunos poros. Koplyčia garsėja ne tik gera akustika ir meniškomis detalėmis, bet ir iš akmens druskos pagamintais sietynais.

Veličkos druskos kasyklosVeličkos druskos kasyklos. Šv. Kingos koplyčiaiš druskos akmens išdrožinėta Leonardo Da Vinci „Paskutinė vakarienė“iš druskos akmens išdrožinėta Leonardo Da Vinci „Paskutinė vakarienė“

iš druskos akmens išdrožinėtos skulptūrosiš druskos akmens išdrožinėtos skulptūros

Sergantieji čia taip pat gali rasti nusiraminimą – ypatingo mikroklimato erdvėje įrengtas unikalus sveikatingumo centras, kuris padeda žmonėms, kenčiantiems dėl alergijų ir įvairių kvėpavimo ligų, pavyzdžiui, astmos. Juose vienu metu buvo gydomi tūkstančiai ligonių, sergančių alergija, astma ir kitomis plaučių ligomis. Maždaug 90 proc. lankytojų pastebėjo šio gydymo naudą, jų sveikata pagerėjo.

Jei važiuojate automobiliu, adresas ul. Daniłowicza 10 32-020 Wieliczka.  Bilietų kainos į Veličkos druskos kasyklas. Įėjimo kaina į Veličkos druskos kasyklas kainuoja: 94 PLN suaugusiam, 74 PLN vaikams nuo 4 iki 18 m. ir studentams iki 26 m. amžiaus.
Bilietas į „Energylandia“ kainuoja – 119 PLN suaugusiam, 74 PLN vaikams, kurių ūgis iki 140cm.

Vienam vaikčioti po Veličkos druskų kasyklas negalima. Ekskursijas veda vietinis gidas. Prieš perkant bilietus, būtinas pasirinkite kokia kalba pageidaujate gido.

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba