Kelionė į Aukštuosius Tatrus Slovakijoje

Taigi kraunamies lagaminus, girdom savo žirgą ir važiuojam į Aukštuosius Tatrus Slovakijoje. Patarimai važiuojantiems į Aukštuosius Tatrus Slovakijoje.


  Taigi kraunamies lagaminus, girdom savo žirgą ir važiuojam į Aukštuosius Tatrus Slovakijoje. Aukštieji Tatrai, slovakiškai „Vysoké Tatry“ yra aukščiausia Tatrų kalnų dalis, priklausanti Slovakijai ir Lenkijai. Rytuose kalnai pereina į Belianskio Tatrus, vakaruose į Zapadne Tatrus. Tai yra žinomiausia ir Lietuvos turistų labiausiai mėgstama Tatrų kalnų dalis.
 1949 m. Aukštieji Tatrai tapo seniausiu ir šiuo metu didžiausiu Slovakijoje Tatrų nacionaliniu parku, kuriame saugomas kalnų kraštovaizdis, kalnai, kriokliai, upeliai, ežerai, gyvūnija ir augalija.

Aukštieji Tatrai „Vysoké Tatry“ Aukštieji Tatrai „Vysoké Tatry“
 

  Jei į Aukštuosius tatrus susiruošėte važiuoti savo automobiliu tai jums reikės pravažiuoti visą Lenkiją, bet dabar tai jau nėra taip baisu, kaip buvo prieš penketa metų, dabar Lenkijoje keliai pakankamai geri, dalį Lenkijos pravažiuosite naujomis autostradomis, o ir kiti keliai pakankamai geri. Apie Lenkiją daugiau nerašysiu, tik paminėsiu jei niekus neskubate rekomenduoju užvažiuoti į Zakopanę, Veličkos druskų kasyklas ir aplankyti ko gero gražiausią Lenkijos miestą Krokuvą arba tai aplankyti grįštant į Lietuvą. Nors keliai Lenkojoj geri, bet nepatingėkite atsielti kiek galima anksčiau. Kelionė jei nenutiks jokių nenumatytu atvejų Aukštuosius tatrus pasieksite maždaug po 12-13 valandų kelio. Aišku priklauso ir nuo Jūsų sustojimų pavalgyt skaičiaus ir kiek laiko pietausite. Kuro kainos Lenkijoje labai panašios kaip Lietuvuje, jei keliaujate dujomis varomu automobiliu, tai dujų kolėnlių yra tikrai daug.

  Taigi atvykote į Aukštuosius tatrus ir jei prieš tai neužsisakėte nakvynes tai padarysite be problemų vietoje, bet geriausių vietų tikrai nerasite. Mes gyvenome viešbutyje kalnuose, aišku sunku tai pavadinti viešbučiu, vietiniai tai vadina chatomis. Mūsų viešbutyje mėnesiui į priekį visos vietos būna užsakytos. Tikrai rekomenduoju, vadinasi Mountain Hotel Bilíkova Chata . Tik žinokite, kad su automobiliu jo nepasieksite, automobilį teks palikti apačioje ir viešbutį pasiekti pėsčiomis, bet kadangi jūs būsite su lagaminais tai galite pasikelti funikulieriumi, kuris į abi puses vienam žmogui kainuoja apie 12 eurų. Jei pirksite tik į viršų, po to tik į apačią sumokėsite brangiau. Perkant abi puses žymiai pigiau. Taip pat turėsite susimokėti už automobilio parkavimą, diena kainuoja 6 eurus. Bet jei būsite pvz 2 naktis už parkingą teks sumokėti už tris dienas, nes gaunasi trys dienos. Iš kitos pusės, Jums lipant į kalnus, jau nereikės lipti kilometro nuobodžiu keliu, kur jokio gamtovaizdžio, tik nuobodūs krumynai. Šitame viešbutyje yra kavinė su lauko terasomis, tai vakarieniaudami galėsite grožėtis kalnų panorama. Kainos kavinėje nesikandžioja, brangiausias patiekalas yra šonkauliukai, kainuojantys 12 eurų, porcija tikrai didelė, puse kilogramo. Alus kainuoja apie 2 eurus. Tik jei esate rūkorius, tai cigaretėmis reikia apsirūpinti iš anksto, kalnuose cigarėčių niekur nerasite.

  Taigi jau atvažiavote ir įsikūrėte viešbutyje, kas toliau. Aš rekomenduoju dvi trasas. Jei apsistojote netoli Stry Smakovec, tai rekomenduoja žaliąją trasą. Eidami šia trasa Jūs pamatysite gražiuosius kalnų kriokliukus. Iki kriokliukų trasa yra labai lengva ir nepavojinga, žinoma šiokio tokio fizinio pasiruošimo reikia.

  Pasiekus kalnų trobelę, kurioje galima nusipirkti šiltos arbatos (kainuoja 1 euras). Ten jus pasitiks lapių šeimynėlė, tad jei maistą susikrovėte ant staliuko, nuo maisto nenuleiskite akių, nes tikrai patį skaniausią kąsnį nusitems lapiukas.

Aukštieji tatraiAukštieji Tatrai, lapiukas atėjo patikrinti ką skanaus turime 

Taigi, užkandame kalnų trobelėje, atsigeriame šiltos arbatos ir keliaujame toliau. Siūlau toliau eiti raudona trasa apie 10 minučių, vėliau vėl sugrįžti į žalią trasą ir pasiekti Taryho Chatą. Taryho Chata yra 2012 metrų aukštyje. Tik čia jau reikės gero fizinio pasiruošimo, kalnas gan status ir pagavus žioplį gali būti pražūtingas, bet norint jus nuraminti, tai yra turistinė trasa, ne alpinistinė, tai praktiškai kiekvienas gali į jį įkopti. Pakeliui dar galima kur apsistoti ir suvalgyti maisto likučius, nes viršuje yra kavinukė, kur gan padoriai maitina. Galiu pasakyti, kad tokių skanių lašinukų dar gyvenime nebuvau valgęs.

Aukštieji Tatrai, pietūs.Aukštieji Tatrai, pietūs. Kas galvoje, kad tai misija neįmanoma galite pasižiūrėti 1 minutės trukmės filmuką, kai atrodo lipimas į kalnus.

Pagaliau pasiekiame Taryho Chata, maisto ir gėrimo likučiai išsekę, bet kaip minėjau šitoje, beje kaip ir daugelyje chatų galima pavalgyti. Kainos gan didokos, bet vėliau aprašysiu, kaip šitas maistas pasiekia viršūnę, tai nuspręsite, kad kainos pasakiškai mažos, pvz didžiulė karštos sriubos lėkštė tekainuoja tik 5 eurus, kadangi viršuje gan šalta ir didžiulis vėjas, tai karštos sriubos lėkštė tikra palaima.

Jei kam iškyla klausimas, kodėl tūkstančiai žmonių kasdien lipa į kalnus, tai siūlau pasižiūrėti šitą filmuką, kokį vaizda randame ten užlipę.

Jei nesate patyrę kalnų užkariautojai, siūlau pavalgius ir pailsėjus leistis žemyn. Toliau trasa tik sunkėja ir oras šąla. Tad jei neturite termo rūbų tikrai pats laikas lipti žemyn.

Valgydami karštą maistą, prisiminkite kaip jis pasiekė Jūsų stalą 🙂

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba