Kelionė į Bavarija. Ką aplankyti Bavarijoje

Kelionė į Bavarija. Ką aplankyti Bavarijoje. Nesvarbu ar į Bavariją vykstate automobiliu ar nuskridę į Bavariją automobilį išsinuomosite ten, naudingi patarimai Jums


Nusprendėte keliauti į Vokietiją ir iškilo klausimas ką aplankyti Vokietijoje aš rekomenduoju Bavarijos žemę. Tai vienas iš labiausiai turistų mėgiamų Vokietijos regionų – tai Vokietijos pietuose esanti Bavarijos žemė. Bavarijoje įsikūręs ne tik Vokietijos alaus sostine tituluojamas Miunchenas jis beje yra ir Bavarijos sostinė, bet ir gausybė miestelių, viliojančių spalvinga istorija, dailiais senamiesčiais, vaizdingomis apylinkėmis bei įspūdingomis pilimis.

Aprašydamas įdomiausias vietas Bavarijoje, nesivadovausiu turizmo agentūrų vertinimais, aprašysiu kas labiausiai patiko man. Jei grįžę iš Bavarijos nuspręsite, kad mano dešimtukas jums nepatiko, mielai Jūsų pastabas perskaitysiu komentare 😉 . Taigi jei vykstate savo automobiliu jūs jau pravažiavote Lenkiją, jei skridote lėktuvu Jūs jau išsinuomavote automobilį ir kas toliau… ką aplankyti Bavarijoje?

Kadangi Bavarija garsėja nuostabaus grožio kraštovaizdžiu, pasakiškomis Liudviko II pilimis, tyru Alpių kalnų oru, žmogaus veiklos nepaliesta gamta ir turtingu kultūriniu gyvenimu. Todėl taupydamas Jūsų laiką  apie muziejus nerašysiu, nors jų Bavarijoje tikrai labai daug. Taigi mano šešetuką sudarys pilys, kraštovaizdžiai ir dėmesio verti senamiesčiai, kur sėdėdami autentiškoje senamiesčio kavinukėje galėsite mėgautis atostogomis.

Gotikinė Šv. Lauryno bažnyčia, Niurnbergas, VokietijaGotikinė Šv. Lauryno bažnyčia, Niurnbergas, Vokietija   

6. Bavarijos Alpės.

Nors mano nuomones grožiu jos nusileidžia Šveicarijos ir Austrijos Alpėms, bet tikrai vertos dėmesio. Per Bavarijos Alpes, pro kalnų kaimelius ir romantiškas pilis vingiuojantis Alpių kelias vokiškai vadinamas „Deutsche Alpenstrasse” keliautojams siūlo begales akiai malonių vaizdų. Šio kelio, besiraizgančio Alpių slėniais apie 450 km, apylinkėse – net 25 įspūdingos pilys ir vienuolynai, ir daugybė ežerų. Bavarijos Alpėse gausybė žygių programų ir ekskursijų. Žiemą tai rojus slidinėjimo entuziastams.

5 Hohenšvangau pilis (vok. Schloss Hohenschwangau).

   Schloss Hohenschwangau (Hohenschwangau pilis) yra viena iš keturių garsių pilių, priskiriamų „Išprotėjusiam“ karaliui Liudvikui iš Bavarijos. Hohenschwangau yra mažiausia iš keturių ekscentriškų Liudviko kūrinių, tačiau jame vyrauja ypatinga, jauki atmosfera, išskirianti jį iš kitų trijų rūmų, kurie yra šiek tiek šaltesni ir formalesni. Iki XVI a. Hohenšvangau pilis tarnavo Švangau miestelio riteriui. Apgriauta daugelio karų, pakeitusi ne vieną šeimininką galiausiai Hohenšvangau perėjo į Bavarijos karaliaus Maksimiliano II, ekscentriškiausio Bavarijos karaliaus Liudviko II tėvo, rankas.  Apsilankyti pilies viduje galima tik dalyvaujant ekskursijoje, kurios vyksta vokiečių ir anglų kalbomis. Suaugusiems įėjimo bilietas kainuoja 12 eurų. Sumokėję 23 eurus turėsite galimybę aplankyti ir šalimais esančią Noišvanšteino pilį. Kas tingi lipti į kalvą ant kurios įsikūrusi ši pilis gali už 3 eurus pasikelti dviejų arklių traukiama karieta. Beje visai šalia vos už poros kilometrų yra pati garsiausia Bavarijos pilis Neuschwanstein.

Hohenšvangau pilis. Schloss HohenschwangauHohenšvangau pilis. Schloss Hohenschwangau 

4. Neuschwanstein pilis (Neuschwanstein castle).

Kaip teigia kelionių agentūros – „Bavarijos alpių kalnuose stovi gražuolė Noišvanšteino pilis (Neuschwanstein). Tai viena gražiausių Vokietijos ir visos Europos pilių”.

Neuschwanstein pilis (Neuschwanstein castle)Neuschwanstein pilis (Neuschwanstein castle) 

Mano nuomone tai tikrai nėra gražiausia Vokietijos pilis, o juo labiau Europos. Taip ji yra gražiausia Bavarijos pilis ir su tuo manau niekas nesiginčys 🙂 . Taip atvirutėse darytose iš paukščio skrydžio ji atrodo įspūdingai. Pamatęs reklaminius bukletus su šios pilies vaizdais, darytais iš paukščio skrydžio tai buvo mano kelionės vinis, bet pamatęs ją realiai labai nusivyliau, kaip vaikas per Kalėdas gavęs ne tą dovaną kurios norėjo. Taigi nusipirkome bilietus ir kopiame į pilį, beje į šią pilį už 5 eurus galima pasikelti arkliais kinkytu vežimu. Lipti reikia apie kilometrą, visą kelią jauti arklių prakaito ir mėšlo kvapą. Nu užteks pesimizmo laikas optimizmui 🙂 . Užlipus jums prieš akis atsiveria Neuschwanstein pilies bokštai ir bokšteliai.

Neuschwanstein pilis (Neuschwanstein castle)    Neuschwanstein pilis (Neuschwanstein castle). 1861 m. į Bavarijos sostą sėdus droviam aštuoniolikmečiui Liudvikui II netrukus jis Bavarijos Alpėse ant kalvos jis ėmė statyti šią nuostabią pilį. Visai šalia savo tėvų pilies. Įkvėptas padavimų, taip pat Richardo Vagnerio operų, kurios įkūnija vokiečių legendas, Liudvikas projektavo buveinę su bokštais, smailiais bokšteliais. Jos vidus dekoruotas ne vienu, bet keliais įmantriais stiliais. Pasakų pilimi valdovas džiaugėsi trumpai – praėjus vos 100 dienų po to, kai į ją įsikraustė, jis paskelbtas neteisėtu karaliumi ir iškeldintas į kitą jam priklausančią buveinę, kurioje vėliau paslaptingai mirė. Praėjus septynioms savaitėm po karaliaus Liudviko II mirties 1886 m. Neišvanšteinas buvo atidarytas visuomenei. Drovus karalius pastatė pilį norėdamas pasitraukti iš viešojo gyvenimo – dabar daugybė žmonių atvyksta apžiūrėti jo buvusio privataus prieglobsčio.

  Ar kas nors dar atsimena „Walt Disney Pictures”  logotipą, kurį parodo prieš kiekvieną filmuką?  Taip tai Neuschwanstein pilis, kuri taip sužavėjo Voltą Disnėjų, kad jis truputį ją patobulinęs pasirinko savo logotipu.
Neuschwanstein pilis (Neuschwanstein castle)Neuschwanstein pilis (Neuschwanstein castle)  

3. Lindau ir Konstanco ežeras 

   Lindau – miestelis, įsikūręs ties ta vieta, kur ribojasi trys valstybės: Vokietija, Austrija ir Šveicarija. Istorinis Lindau miestas yra to paties pavadinimo ir tik 0,68 kvadratinio kilometro, su ežero pakrante jungia vienintelis tiltas ir geležinkelis. Pats miestas nieko neišsiskiria iš kitų Bavarijos miestų, o saloje esatnis senamiestis tai tikrai įspūdingas. Saloje automobilių eismas yra smarkiai ribojamas. Lindau senamiestyje gausu parkų kur žydi įvairiausios gėlės, auga palmės. Gausybė kavinių ir restoranų. Šveicarai garlaiviais atplaukia į Lindau restoranus, o vėlai vakare grįžta atgal. Panašiai kaip suomiai į Taliną. Lindau įžymybė yra uosto vartai, kurių vienoje pusėje stovi švyturys, o kitą pusę saugo Bavarijos liūtas.

Švyturys ir Bavarijos liūtas ​Švyturys ir Bavarijos liūtas
 
Lindau senamiestisLindau senamiestis 

2. Niurnbergas (Nürnbergas)

  Niurnbergas (Nürnbergas) – svarbiausias pramoninis miestas pietų Vokietijoje. Tai vieta, kurioje ištisą parą šurmuliuoja gyvybė. Niurnbergo miestas ilgą laiką buvo susijęs su mokslo ir technologijų pažanga, ypač spaustuvių srityje – tai buvo pirmasis Europos spaudos ir astronomijos namai, labiausiai žinomas Nicolaus Copernicus kūrinys buvo pastatytas 1543 m.. Nepaisant to, kad 2-ojo pasaulinio karo metu buvo smarkiai apgriautas, daugelis senųjų viduramžių pastatų buvo kruopščiai atkurtos iki buvusios šlovės. Daugelis Niurnbergą vadina muziejumi po atviru dangumi ir jie yra teisūs. Ką aplankyti Niurnberge?  Miesto simboliu yra laikoma Niurnbergo pilis.

Niurnbergo pilisNiurnbergas Niurnbergo centrinė Turgaus aikštė – tikras architektūros ir staigmenų lobynas. Čia galima pasigrožėti miesto rotuše, pastatyta 1616 – 1622 metais ir Dievo Motinos bažnyčia, žavinčia bene gražiausiu akcentu – laikrodžiu, kuriame tam tikrą valandą septynios figūrėlės, vaizduojančios Vokietijos imperijos kunigaikščius, tris kartus apsisuka aplink sėdintį imperatorių

Turgaus aikštė ir Moterų bažnyčia. Frauenkirche, NurembergTurgaus aikštė ir Moterų bažnyčia. Frauenkirche, Nuremberg Šv. Lauryno bažnyčia tai didžiausia miesto bažnyčia. Riterinė Šv. Lauryno bažnyčia yra viena pirmųjų šventyklų Niurnberge. Bažnyčios statyba prasidėjo XIII a., tačiau dabartinė išvaizda įgavo po dviejų šimtmečių. 1529 m. Bažnyčia tapo liuteronu. Vienas iš daugelio žinomų bruožų yra didelis rožių langas, devynių metrų skersmens, virš gražių vakarinių durų. Viduje yra daug meno kūrinių. Įspudingai atrodo Niurnbergo Šv. Lauryno bažnyčios vitražinis langas, vaizduojantis Mozės istoriją.

Niurnbergo Šv. Lauryno bažnyčiaNiurnbergo Šv. Lauryno bažnyčia 

Jei esate meninės sielos, Niurnberge būtina aplankyti 15-ojo amžiaus Albrechto Durerio namą, kuriame garsus vokiečių renesanso menininkas gyveno nuo 1509 m. Iki jo mirties 1528 m. Dabar muziejus, skirtas Albrechtas Diureris gyvenimui ir darbui, Diureris buvo žinomas dėl savo spausdintų žemėlapių – pastate yra kai kurių jo kūrinių kopijos. Šalia jo namo yra įsikūrusi aludė, kur renkasi meninės sielos žmonės. Tikėtina, kad laisvų staliukų jūs nerasite, bet nenusiminkite. Žmonės nusipirkę alaus ir palikę 3 eurų užstatą už bokalą, alutį gurkšnoja sėdėdami ant grindinio ar ant „Triušio” statulos. „Der Hase“  lietuviškai tiesiog „Triušis” statuloje pavaizduotas išprotėjęs bronzinis triušis suklupęs ir sutraiškęs bent vieną žmogų. Turistų vertinimu, tai pati šlykščiausia statula, kokią jie tik yra matę.

Albrechto Diurerio namasAlbrechto Diurerio namas „Der Hase“  lietuviškai yiesiog "Triušis"„Der Hase“  lietuviškai yiesiog „Triušis”   Kalbant apie Niurnbergo paminklus, man dauguma jų pasirodė gan keisti.

Šis veržlus vokiečių fontanas nusako liūdną vedybų eigą nuo pasimatymo iki mirties.Šis vokiečių fontanas nusako liūdną vedybų eigą nuo pasimatymo iki mirties. Čia tik dalis fontano   Niurnbergas "Kvailių laivas"„Kvailių laivas” – Šioje niūrioje skulptūroje pavaizduoti ištremti Adomas ir Ieva, jų nužudytasis sūnus Kainas ir kitos žiaurios figūros. Tai scena, rodanti pasaulio sunaikinimą. 

  1. Rotenburgas prie Tauberio  (Rothenburg ob der Tauber).

   Apie 10 tūkst. gyventojų turintis Rotenburgas prie Tauberio (vok. Rothenburg ob der Tauber) yra vienas iš daugelio Bavarijoje esančių traukos centrų. Mano nuomone tai pats gražiausias miestas Bavarijoje. Viso pasaulio turistai plūsta į Rotenburgą pajausti viduramžių dvasios, mat dėl išlikusios architektūros, gynybinių įtvirtinimų bei klestinčios vyno kultūros  Rotenburgas prie Tauberio išsaugojo senove alsuojančią atmosferą. Man tik keista, kodėl lietuvių turizmo agentūros neveža į šį nuostabų miestą. Rotenburgas prie Tauberio yra tik valanda kelio nuo Niurnbergo. Pastebėjau, kad Rotenburgas prie Tauberio daugiausiai turistų yra iš Japonijos.
Niekur kitur viduramžiai taip gerai neišsilaikė kaip čia. O gal tiesiog čia sustojo laikas? Žingsniuodamas senamiesčiu ir apžiūrėdamas senus namus, tylias aikštes bei kampelius, bokštus, fontanus, vartus, gynybinius įtvirtinimus, saugyklas ir vynines. Vaikščiodami po šį nuostabų miestą būtinai užeikite į kavinukę užsisakykite kavos ir suvalgykite jų firminį patiekalą „Sniego gniūžtę” (Schneeball).  Jei keliausite į Rotenburgą prie Tauberio ir nesuvalgysite „sniego gniūžtės ” skaitysis, kad neaplankėte šio įspūdingo miestelio. 

Rotenburgas prie Tauberio„Sniego gniūžtės” (Schneeball).  Rotenburgas prie Tauberio   Ši konditerijos rūšis buvo žinoma mažiausiai prieš 300 metų ir buvo patiekiami tik ypatingomis progomis, tokiomis kaip vestuvės, krikštynos ir panašiai.

aplankyti Rotenburgr prie Tauberio? Sunku net pasakyti, visas miestelis alsuoja viduramžiais. Aplink visą miestelį eina gynybinė siena, tai galima užlipti ir miestą apžiūrėti iš viršaus. Turgaus aikštė (vok. Marktplatz) buvusi centrinė miesto dalis tokia liko iki šių dienų. Aplink aikštę stovi rotušė bei bokštas su valandas mušančiu laikrodžiu.

Rotenburgas prie Tauberio  (Rothenburg ob der Tauber)Rotenburgas prie Tauberio  (Rothenburg ob der Tauber) 

Šulinys menantis viduramžiusŠulinys menantis viduramžius

Jei jums pasiseks išvysite ir gatvės pasirodymą.

Jei yra galimybė geriausiai Rotenburgą prie Tauberio aplankyti gegužės mėnesį, kada vyksta Meistertrunk festivalis. Tai yra kasmetinė miesto tradicija –  „Meistriškos gertuvės“ (vok. Meistertrunk). Festivalis kildinamas iš istorijos, pakal legendą vykstant „Trisdešimties metų” karui vienas gyventojas susilažinęs su miesto užkariautoju, kad jis vienu ypu išgers tris litrus vyno ir laimėjęs lažybas išgelbėjo Rotenburgą nuo sudeginimo.


Like it? Share with your friends!

-2

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format