Kelionė į Jeruzalę. Ką aplankyti Jeruzalėje

Kelionė į Jeruzalę. Ką aplankyti Jeruzalėje? Lankytinos vietos Jeruzalėje.


  Kelionė į Jeruzalę. Ką aplankyti Jeruzalėje? Lankytinos vietos Jeruzalėje.

  Lankytinos vietos Jeruzalėje: Jeruzalė – vienas seniausių pasaulio miestų, kuriame susipina musulmonų, krikščionių ir žydų religijos. Izraelis kontroliuoja visą miestą ir yra paskelbęs Jeruzalę savo sostine, tačiau nemažai valstybių to nepripažįsta. Kaip žinote Jeruzalės senamiestis padalintas į keturias dalis: žydų, krikščionių, musulmonų ir armėnų.  Nesvarbu, kokia religija pripažįstama, trijų tūkstančių metų miesto istorija užburia kiekvieną atvykusį. Jeruzalėje gausu įdomių istorinių ir archeologinių vietų, vyksta gausybė kultūros, meno, muzikos ir teatro renginių. Atvykusieji gali grožėtis patrauklia architektūra ir mėgautis turtinga miesto virtuve.

  Viešbučiai Jeruzalėje. Kiekvienam keliautojui tikriauisai pirmas klausimas būtu, kur apsigyventi. Jeruzalėje yra gausybė viešbučių ir nakvynės namų. Tad kiekvienas ras jam tinkamą būstą. Kainas galite pasitikrinti čia https://www.booking.com/searchresults.en.html?city=900000000&aid=1858060&no_rooms=1&group_adults=1

  Mes nutarėme apsistoti Jeruzalės širdyje, pačiame senamiestyje. Ieškodmi internete radome gana nebrangų viešbutuką, pačiame senamiesčio centre. Tad nieko nelaukę jį ir užsisakėme. Tik atvažiavę į Jeruzalę sužinojome, kad senamiestyje automobilių eismas yra draudžiamas. Tad išnuomotą automobilį palikome stovėjimo aikštelėje ir įsėdome į taksi. Kelionė taksi truko abie dvi minutes, taksistas davežė iki senamiesčio sienos ir pareiškė, kad toiau teks eiti pėsčiomis. Temdami lagaminus leidomės į kelionę ieškoti savo viešbučio. Po valandos klajonių ir nusivylę navigacija, kelio teko klausti pas vietinius prekeivius. Pasirodo, kad mes stovėjome už 10 metrų nuo mūsų viešbučio. Pasirodo mes viešbutį užsisakėme musulmonų kvartale. O visas musulmonų kvartalas yra didžiulis turgus. Įėjus į viešbutį ištiko šokas ir juoko priepolis. Viešbutis net nepriminė, to ką matėme internete. Bet kadangi Jeruzalėje buvome nusprendę praleisti tik dvi naktis, tai kito viešbučio ieškoti atsisakėme ir apsistojome musulmonų kvartale. Antą kartą to daryti tikrai nesiryžčiau, bet ir nesigailiu, kad pasilikome minėtame viešbutyje. Tai buvo nepakartojami išgyvenimai, kurie išlieka ilgai atmintyje. 

Mūsų viešbutis Jeruzalėje.

Viešbučio pliusai gyvenant Jeruzalės senamiestyje. Tik išėjęs iš viešbučio atsirandi tūkstančius metų menančiame senamiestyje. Nereikia važiuoti autobusu ar taksi, viskas yra pasiekiama pėsčiomis. 

  Lankytinos vietos Jeruzalėje:

  Kristaus kapo bažnyčia.  Kristaus kapo bažnyčia pastatyta krikščionių senamiesčio kvartalo širdyje. Kristaus kapo bažnyčia yra Krikščionims svarbiausia Jeruzalės vieta – ten, kur Jėzus buvo nukryžiuotas, palaidotas, ir prisikėlė – nuolat knibžda lankytojų. Sako, kad Kristaus Kapo (dar vadinamos Prisikėlimo) bažnyčios raktus iki šiol saugo – bei kiekvieną rytą atžingsniuoja vartų atrakinti, kiekvieną vakarą juos vėl užrakina – musulmonų šeimyna. Reikalus bažnyčioje kartu sprendžia graikų ortodoksai, armėnų ortodoksai bei Romos katalikai; mažesnės, tačiau vis tiek įtakos, turi Sirijos ortodoksai, koptikai bei Etiopijos Bažnyčia. Bendrose erdvėse maldos vyksta pagal specialiai sudarytą tvarkaraštį. Šio laikomasi dar nuo 1852-ų metų, kuomet buvo pasirašytas Šventų Jeruzalės Vietų Status Quo. Įėjimas į bažnyčią nemokamas. Patartina lankytis pavakary, kai sumažėja turistų srautas, sulėtėja ritmas ir aptyla triukšmas.

Kristaus kapo bažnyčiaKristaus kapo bažnyčia JeruzalėjeRaudų siena

Raudų siena, dar vadinama Vakarinė siena yra Šventyklos kalno atraminės sienos dalis Jeruzalėje. Maždaug pusė šios sienos yra 516 m. pr. m. e. pastatytos ir 70 m. e. m. romėnų sugriautos Antrosios šventyklos likučiai. Likusi dalis yra pristatyta po VII a. Į sienos plyšius tikintieji Dievui sudeda laiškus su prašymais, nes yra manoma, kad ji yra arčiausiai Dievo ausies. Visi laiškai iš Raudų sienos išimami du kartus per metus ir užkasami švenčiausioje žydams vietoje – Alyvų kalne. Prie Raudų sienos moterys ir vyrai meldžiasi atkirai, vyrai meldžiasi kairėje pusėje, moterys dešinėje. Nesvarbu kokią religiją išpažįsti, savo užrašytą norą į tarpą tarp plytų gali įkišti visi. Tą padarėme ir mes.

Raudų siena, dar vadinama Vakarinė sienaRaudų siena, dar vadinama Vakarinė siena  Visų tautų bazilika, Jeruzalėje

  Visų tautų bazilika arba Agonijos bazilika prie Getsamanės sodo. Visų tautų bažnyčioje yra 12 kupolų, o sienas puošia mozaikos, mėlyni vitražai sukuria bazilikoje prietemą, kuri simbolizuoja paskutinę žemiškąją Jėzaus naktį. 

Visų tautų bažnyčiaVisų tautų bazilika  Alyvų kalno papėdėje 1924 m. dvylikos valstybių lėšomis buvo pastatyta Visų tautų bazilika. Čia ir Getsemanės sodai, kur Kristus meldėsi paskutinį vakarą, buvo pagautas ir išduotas. Čia dar auga tuos laikus menantys alyvmedžiai.

Visų tautų bažnyčiaVisų tautų bazilika   Getsemanės sodas. 

  Tautų bazilika buvo pastatyta šalia senovinio Getsemanės sodo, labai svarbaus krikščionių piligrimams. Pagal krikščionišką tradiciją, čia Jėzus meldėsi po paskutinės vakarienės, o netrukus ir buvo suimtas. Getsemanės sodą puošia be galo seni alyvmedžiai: kai kurių iš jų šaknys – kelių tūkstančių metų senumo.

 Alyvų kalnas

  Alyvų kalnas iškilęs Jeruzalės rytuose, virš Kedrono slėnio. Nuo maždaug 100 metrų aukščio kalvos atsiveria nuostabus vaizdas į senąjį miestą, Judėjos kalnus bei Negyvąją jūrą. Ši vieta, kurią gerbia ir žydai, ir krikščionys, susijusi su pagrindiniais Jėzaus Kristaus gyvenimo momentais: čia jis išpranašavo Jeruzalės sugriovimą, pamokslavo savo mokiniams, taip pat Alyvų kalnas yra jo žengimo į dangų vieta. 

Alyvų kalnas ir senosios kapinėsAlyvų kalnas ir senosios kapinės

  Šventyklos kalnas ir Al Aksa mečetė

  Al Aksa mečetė yra ant Šventojo kalno Jeruzalėje, vietoje, kuri musulmonų vadinama „Haram eš šarif“ (Prakilnioji šventykla). Kartu su Uolos kupolo šventykla Al Aksa pastatyta kadaise buvusios judaizmo svarbiausios Saliamono šventyklos vietoje. Daugelio musulmonų tikėjimu, tai yra trečia pagal šventumą vieta islame po Mekos ir Medinos. Norint užlipti ant Šventyklos kalno reikia atstovėti nemažą eilę ir praeiti patikros postą. Panašiai kaip į lėktuvą.

Al Aksa mečetė ant Šventyklos kalnoAl Aksa mečetė ant Šventyklos kalno

  Dievo Motinos kapo bažnyčia

Uoloje įrengta Dievo Motinos kapo bažnyčia yra Kedrono slėnyje, Alyvų kalno papėdėje. Čia, kaip tikima, yra Marijos kapas, uždengtas marmurine plokšte. Šioje bažnyčioje taip pat ilsisi Dievo Motinos Marijos tėvai – Joachimas ir Ana bei Marijos vyras Juozapas.

  Pasivaikščioti po Jeruzalės senamiestį.

Jeruzalės senamiestis – jo tiesiog negalite praleisti, juk būtent čia gimė viena didžiausių pasaulio religijų. Būtinai paklaidžiokite po šią miesto dalį. Apžiūrėkite visus keturis Jeruzalės kvartalus. Aplankykite musulmonų kvartale esantį turgų.

Turgus JaruzalėjeTurgus Jaruzalėje  Nors Jaruzalėje kartais pasitaiko konfliktų tarp žydų ir musulmonų, bet mano manymu turistams ten yra saugu. Visą senamiestį kontroliuoja žydų armijos kareiviai. Nenustebkite pamatę žavią žydaitę, tiesiog už šortų užsikišusę pistoletą.

Žydų kareiviai JeruzalėjeŽydų kareiviai Jeruzalėje   Tad smagios kelionės į seniausią pasaulyje miestą.


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format