Kelionė į Maroką. Ką aplankyti Maroke

Kelionė į Maroką. Ką aplankyti Maroke? Jeigu jau nusprendėte, keliauti į Maroką, keli patarimai ką aplankyti šioje kontrastų karalystėje.


Kelionė į Maroką. Ką aplankyti Maroke? Jeigu jau nusprendėte, keliauti į Maroką, keli patarimai ką aplankyti šioje kontrastų karalystėje. Maroke rasite viską – jūrą, dykumas, kalnus, gražius senamiesčius, išpuoselėtus parkus. Tad kraunamies lagaminus ir į kelionę.

Sacharos dykuma. Kelionė kupranugariaisSacharos dykuma. Kelionė kupranugariais

  Apsilankymas Maroke buvo mano sena svajonė. Aš visada norėjau pajodinėti kupranugariu po Sacharos dykumą, pamatyti saulėtekį Sacharos dykumoje, tyrinėti į labirintus panašius medinius kvartalus ir gerti arbatą su berberais. Vieną ankstų rytą stovėdamas kartu su jaunu berberu apžvelgiau Sacharos banguojančias dykumos kopas ir supratau, kad mano svajonė išsipildė. Berberai tai šiaurės Afrikos čiabuvių tautų grupė, kuri klajoja po dykumas ir gyvena palapinėse ar laikinuose namukuose.

Berberų palapinė, Sacharos dykumojeBerberų palapinė, Sacharos dykumoje
  Pradžiai keli patarimai keliaujantiems į Maroką. Pirmiausiai ir ko gero svarbiausias patarimas, kad Jūsų kelionė neapkarstu, jokiu būdu negerkite vandens iš krano. Nebent įvykus nenumatytoms aplinkybės ir iškilus grėsmei mirti iš troškulio, bet prieš geriant jį užvirinkit. Mes keliavome su draugų grupe ir beveik trečdalis grupės, kurie valgė vaisius nuplautus iš krano tekančiu vandeniu labai smarkiai susirgo. Į bagažą būtinai įsidėkite vaistų nuo viduriavimo, apsinodinimo ir panašiai. Maistą valgykite tik termiškai apdorotą, nesusigundykite gatvių prekeivių siūlomų užkandžių ar saldumynų. Maroke į higieną žiūrima pro pirštus.

Mėsos turgus MarokeMėsos turgus MarokeMėsos turgus MarokeMėsos turgus Maroke  Dantis viešbutyje valykitės tik geriamu vandeniu iš buteliuko, kurį nusipirksite parduotuvėje.

Antras patarimas keliaujantiems į Maroką, saugokitės kišenvagių, net nekaltai atrodantys vaikai gali iškraustyti Jūsų kišenes, vienam iš mūsų grupės, vaikas pasisiūlęs palaikyti už rankos, kad šis neįkristu į čiurenantį upelį nusegė laikrodį.

MarokasMarokas, vaikai pagalbininkai   Trečias patarimas keliaujantiems į Maroką. Jei nuspręsite nusifotografuoti su vietiniais, tai beveik visada jie paprašys atlygio. Tad jei nenorite sumokėti kelių eurų už fotosesiją venkite fotografuoti vietinius gyventojus.

MarokietisMarokietis   Ketvirtas patarimas keliaujantiems į Maroką. Tinkama apranga. Apskritai, vaikinai gali rengtis, kaip jiems patinka, tačiau moterys turi rengtis konservatyviau. Nors daugybė turistų Maroke rengiasi kaip Europoje, aš siūlau moterims rengtis konservatyviau, kad išvengti nepageidaujamo dėmesio. Lankantis mečetėse moterys privalo pridengti kojas ir pečius, rekomenduoju su savim visada turėti skara.

  Ir paskutintis patarimas keliaujantiems į Maroką –  alkoholis ir narkotikai. Nors dauguma marokiečių yra musulmonai jie vistiek gali siūlyti jums narkotikų. Rekomenduoju, net neatsisukti į prekeivį ir pro jį praeiti lyg jo ir nebūtu. Jei jūs bent paklausite kainos ar kokie narkotikai, tai didelė tikimybė, kad jis ilgai nuo jūsų neatstos ir eis iš paskos siūlydamas savo prekę. Alkoholis pardavinėjamas  laisvai, dažniausiai parduotuvės būna miesto pakrašty.

   Beveik visi marokiečiai yra draugiški ir sąžiningi, o smurtiniai nusikaltimai yra labai reti. Tačiau didžiuosiuose miestuose protinga būti atsargiems dėl kišenvagių ir smulkių vagysčių. Jei sugalvosite aplankyti Maroko naktinį gyvenimą, siūlyčiau tai daryti su grupe draugų.

Tad jei su savo patarimais labai Jūsų neišgąsdinau ir Jūs nusprendėte keliauti į Maroką, keli patarimai ką būtina aplankyti Maroke.

  Kaip jau minėjau įžangoje mano svajonė buvo Sacharos dykuma. Tad nuo jos ir pradėsiu. Sacharos dykuma yra Šiaurės Afrikoje. Tai didžiausia Žemėje dykuma. Sacharos plotas apie 9 mln. kvadratinių kilometrų, tai jos plotas yra net 130 kartų didesnis nei Lietuvos, ji yra beveik tokio dydžio kaip visa Europa.

Sacharos dykuma, saulėtekisSacharos dykuma, saulėtekis   Norint pamatyti saulėtekį Sacharoje, jums teks apsistoti arba pačioje Sacharoje pas berberus arba apsigyventi šalia Sacharos dykumos esančiuose viešbučiuose. Mes pasirinkome antrą variantą. Tai teko keltis naktį ir su džipais keliauti į dykumą. Dykumoje mus pasitiko berberai ir kupranugariais leidomės į kelionę. Atsiskyręs nuo draugų užlipau ant aukščiausios kuopos ir ėmiau laukti saulėtekio, kadangi buvo labai tamsu, tik brėkštant pastebėjau, kad šalia manęs sėdi jaunas berberas. Kai jau buvo galima įžiūrėti siluetus nutariau užlipti ant kitos kalvos, bet mano naujasis draugas laikydamas mane už rankos kažką man aiškino berberų kalba ir neleido niekur eiti. Iš pradžių pykau ir bandžiau lipti ant nusižiūrėtos kalvos, bet berberas buvo labai aktyvus ir to daryti man neleido. Tik kiek vėliau sužinojau, kad galbūt jis išgelbėjo man gyvybę. Kadangi mes buvome šalia Alžyro sienos, o Maroko santykiai su Alžyru kurį laiką buvo įtemti, tai visas pasienis iki dabar yra užminuotas. Beje kelionės pabaigoje, mano naujasis draugas pasiūlė man nusipirkti siuvenyrų. Teko už 15 eurų nusipirkti iš akmens išskaptuotą muilinę.

Maroke būtina aplankyti ir Marakešą. Marakešas yra Atlaso kalnų papėdėje įsikūrusi Pietų Maroko sostinė. Dėl savo pastatų spalvos Marakešas dar vadinamas rožiniu arba raudonuoju miestu. Marakeše dabar gyvena daugiau nei milijonas gyventojų ir didžioji dalis jų turi berberiškas šaknis. Lankantis Marakeše verta panirti ir į medinos šurmulį. Senasis įtvirtintas miesto centras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Siauros ir paslaptingos Marakešo medinos gatvelės paklaidina ne vieną keliautoją. Rekomenduoju ypač Marakešo senamiestyje būti itin atsargiems ir jei keliaujate su grupe, niekur neatsilikti nuo savo grupės. Marakešo šiaurinėje dalyje įsikūręs milžiniškas turgus. Dažnas sako, kad šis turgus yra tikras labirintas, kuriame pasiklysti yra labai paprasta.

Marakešo turgusMarakešo turgus   Kas mėgsta kalnus būtina pamatyti Atlaso kalnus, už Atlaso kalnų prasideda Sacharos dykuma. Bet man Atlaso kalnai pasirodė gana negražūs, tai apie juos daug ir nerašysiu, nors visuose turizmo lankstinukuose jie labai giriami.

  Būtina aplankyti Maroke irr Essaouirą. Tai XV a. portugalų įkurtas miestas-tvirtovė skalaujamas Atlanto vandenyno dar žinomas kitu pavadinimu – Magador. Essaouiras tai miestas kuris nepaliks abejingų. Šiandien tai mėgstamas jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus. Anksti ryte verta aplankyti žuvų turgų, kur žvejai tiesiog ant gatvės grindinio pardavinėja ką tik pagautas žuvis.

Essaouiro žuvų turgus. Žuvų turgus MarokeEssaouiro žuvų turgus.  Jei esate žuvies mėgėjas, galite užsukti į šalia esančią kavinukę ir nusižiūrėtą žuvį jums iškeps tiesiai ant grotelių, o kol lauksite kepamos žuvies siūlau pasimėgauti mėtų arbata. Beje nepaminėjau, kad marokiečių tradicinis patiekalas yra tadžinas. Tadžinas, kažkas panašaus į troškinį, tik jis troškinasi moliniuose puoduose ir dažniausiai ant žarijų. Lankantis Maroke būtina paragauti šio patiekalo. Važiuojant automobiliu ar autobusu Jūs pastebėsite, kad kiekvieno miestelio kavinukėje rūksta dūmai, taip tai gaminami tadžinai. Jie kainuoja apie 3 eurus.

Tadžinas MarokeTadžinas Maroke   Agadiras tai kurortinis miestas,, kasmet sulaukiantis daugybės puikaus oro bei visiško atsipalaidavimo ieškančių turistų, kuris beje neatspindi tikrojo Maroko, tačiau Agadire yra puiki galimybė pailsėti prie Atlanto vandenyno, pasinaudoti siūlomomis pramogomis ir gerai praleisti laiką.

Rabatas. Rabate yra Karalių rūmai, nors turistai į vidų neįleidžiami, bet apžiūrėti iš išorės tikrai verta.

Rabatas. Karaliaus rūmaiRabatas. Karaliaus rūmai  Kasablanka. Kasablankoje stovi Didžioji Hasano II mečetė. Pagal prancūzų architekto Mišelio Pinso projektą, 1993 m. rugpjūčio 30 d. mečetę pastatė prancūzų statybos bendrovė. Ši mečetė dabar yra antra pagal dydį pasaulyje po Charamo mečetės Mekoje ir yra viena gražiausių religinių pastatų pasauly.  Šios mečetės viduje ir kieme gali sutilpti daugiau nei 100 tūkst. maldininkų, o 210 m aukščio minaretas laikomas aukščiausiu pasaulyje. Didžioji Hasano II mečetės pastatas atsuktas į Atlanto vandenyną – ošiančios bangos pritaria skambančioms piligrimų maldoms.

 Kasablankoje stovi Didžioji Hasano II mečetė Kasablankoje stovi Didžioji Hasano II mečetė Kasablankoje stovi Didžioji Hasano II mečetė Kasablankoje stovi Didžioji Hasano II mečetė Volubilis yra Maroko istorinis miestas, esantis netoli Mekneso, tarp Feso ir Rabato. Volubilis yra geriausiai išsilaikęs Romos imperijos miestas Šiaurės Afrikoje. 1997 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Volubilis yra Maroko istorinis miestasVolubilis yra Maroko istorinis miestasHasano bokštasHasano bokštasMaroko pilies griuvėsiaiTarsi smėlio pilį primenanti – Maroko pilies griuvėsiai   Ką lauktuvių parvežti iš Maroko? Lankantis Moroke būtina lauktuvių parvežti argano aliejaus. Argano aliejus dažnai vadinamas „baltuoju auksu“ yra ekologiškas produktas, išgaunamas iš Argano medžio riešutų auginamų Maroke. Argano riešutai daugiau niekur pasaulyje neauga, nors buvo įvairių bandymu juos auginti kitose šalyse, bet viskas baigdavosi bergždžiai. Argano aliejus gaunamas iš vaisių kauliukų branduolių tradiciniu rankiniu spaudimo būdu, mechaninio preso pagalba arba tirpiklio ekstrakcijos metodu. Bet kosmetikai pirkite tik rankiniu būdu išgaunamą aliejų, o maistui ruošti galite pirkti ir mechaniniu būdu išgaunamą argano aliejų, jis yra perpus pigesnis.

Rankiniu būdu išgaunamas Argano aliejusMoterys rankiniu būdu išgauna Argano aliejų

 

 

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba