Kelionė į Raveną, Ferarą ir Gradarą. Kelionė į Rimini Italiją. Ką apžiūrėti Ravenoje? Ką apžiūrėti Fereroje? Patarimai keliaujantiems į Italiją.
Jei nutrėte keliauti į Emilijos-Romanijos regioną, tai tikriausiai apsistosite lietuvių pamėgtame kurorte Rimini. Turismo agentūros šiam kurortui negaili gražių epitetų: – „Riminis – kerintis Adrijos jūros pakrantės kurortas! Riminis – Adrijos jūros perlas.” Mano nuomone tai net arti perlo jis nėra gulėjęs. Bet tai tik mano nuomonė, gal jums pasirodys kitaip, tai parašykite komentare savo nuomonę.
Tiesioginiai skrydžiai iš Kauno į Riminį – puiki naujiena Lietuvos gyventojams, planuojantiems šiltas atostogas pajūryje. Tad jeigu Italijos kurorte prie jūros dar nesilankėte, vykite į Riminį, kur Jūsų laukia paplūdimiai prie Adrijos jūros, senosios Italijos architektūra dvelkiantis Riminio senamiestis bei vietinis maistas, nepaliksiantis abejingų. Apsigyvenę Riminyje, galėsite apžiūrėti visą Emilijos-Romanijos regioną.
Vienos dienos išvyka į Raveną ir Ferarą.
Ravena (Ravenna – it.) yra mažai kam girdėtas Italijos miestas, Emilijos-Romanijos regione. Ravenos uostas jau buvo svarbus kaip Romos imperijos Adrijos jūrų laivyno bazė. 402 m. Ravena tapo visos Vakarų Romos imperijos sostine. Imperatorius Honorijus ir jo sesuo Galla Placidia pradėjo statybinę programą ir sukūrė miestą kaip mozaikinio meno centrą, kuris puošia bažnyčias. Ne veltui lobių saugotojas UNESCO globoja net aštuonis šio miesto pastatus. Tai tikras lobis meno mylėtojams. V-VIa. sandūroje sukurtos mozaikos vienintelės Europoje išliko iš šio laikmečio ir iki šiol puošia statinių interjerą. Vienas žymiausių kultūros paminklų – San Vitale bazilika, statyta VI a., kurios pagrindinis altorius – įspūdinga žaliai-auksinė mozaika, vaizduojanti Kristų Karalių. Ne mažiau įspūdingi meno kūriniai puošia ir baziliką Sant Apollinare Nuovo, Arijonų krikštyklą, Archivyskupijos muziejų bei Galos Placidos – Romos imperatoriaus Teodosijaus I dukters, žymios to meto gražuolės, mauzoliejų. Pastaroji mozaika yra Ravenos vizitinė kortelė, ja papuošti dauguma suvenyrų.
Feraras miestas Emilijoje-Romanijoje. Feraro miesto senamiestis saugomas UNESCO. Miestas klestėjo valdant galingai kunigaikščių d‘Este giminei. Feraroje būtina apžiūrėti įspūdingą, kanalu apjuostą, kunigaikščių pilį. Didinga pilis (castello Estense) miesto centre byloja apie tų laikų prabangą, galią, estetiką. Pilį juosia dirbtinis vandens kanalas, o į ją patenkama pakeliamais tiltais. Šiandien pilis vienas pagrindinių miesto simbolių, kaip ir čia pat stovinti nuostabioji Feraros katedra (Cattedrale di San Giorgio), pavadinta miesto patrono Šv. Jurgio garbei.
Jei eisite iki XIII a. statytos miesto Katedros, viduramžius menančiomis miesto gatvėmis, pasieksite žydų kvartalą – miesto komercijos širdį. Kur daugybė juvelyrinių parduotuvių.
Gradara yra miestelis Markės regione, centrinėje Italijoje. Senovės miestelis pasižymi dviguba viduramžių sienų linija ir masyvia pilimi, viena geriausiai išsilaikiusių Italijoje. Pilies statyba buvo pradėta XII amžiuje Pietro ir Ridolfo del Grifo. Vėliau Malatesta da Verucchio užėmė Grifo bokštą, kuris tapo dabartinės pilies masto.
Gradara miestą ilgą laiką tiesiogiai valdė popiežiai. Labiausiai lankomas paminklas šiame regione ir yra miesto simboliu laikoma XII amžiuje pastatyta Gradaros pilis-tvirtovė (Castello di Gradara), apjuosta dviejomis gynybinėmis sienomis. Įsikūrusi 142 metrai virš jūros lygio, pilis yra puikus viduramžių architektūros pavyzdys – pilies ir tvirtovės ansamblis yra geriausiai išsaugota viduramžių struktūra Italijoje. Legenda byloja, kad šioje pilyje vyko tragiška Paolo ir Frančeskos meilės istorija, aprašyta Dantes Alighierio kūrinyje „Dieviškoji komedija“. Nuo kalno atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į alyvuogių ir vynuogių laukus, Adrijos jūrą ir netgi Karpenijos kalną. Čia kiekvienas pajus melancholišką viduramžių dvasią. Miestelyje galima paragauti nuostabaus maisto bei pasimėgauti taure vyno, kadangi pagrindinis vietinių gyventojų užsiėmimas ir pomėgis – vyndarystė.