Kelionė į Tokiją. Patarimai keliaujant į Tokiją.

Kelionė į Tokiją – įspūdžius garantuojančios atostogos. Tokijas labai skiriasi nuo visos Japonijos.


Kelionė į Tokiją – įspūdžius garantuojančios atostogos. Tokijas labai skiriasi nuo visos Japonijos. Jei buvote tik Tokijuje negalite sakyti, kad buvote Japonijoje ir atvirkščiai jei lankėtės Japonijoje, bet nebuvote Tokijuje, negalėsite net suvogti kas yra Tokijas. Aš pasakyčiau taip, kad Japonija yra didelis kaimas su daugybe šventyklų, o Tokijas yra super didmiestis. Japonijoje dar gausybe taksofonų, ko Lietuvoje jau seniai nėra. Japonijoje ne visur atsiskaitysite mokėjimo kortele, tad visada su savimi turėkite grynųjų.

Tokijas – didžiausas pasaulio miestas, su priemesčiais priskaičiuojama 37 mln. gyv.. Ir jo dydžiui aprašyti žodžių nepakanka. Tai – fantastiškas metropolis, kur automobilių keliai gali būti trijų aukštų, kur tarp namų it kokie amerikietiški kalneliai nardo greitieji traukiniai. Kur kavinės ir restoranai įsikūrę ir penktuose ar dešimtuose pastatų aukštuose. Kur automobiliai parkinguose kraunami į stirtas specialiais liftais, kad užimtų mažiau vietos. Ir nuo centro iki miesto pakraščio tenka važiuoti gerą valandą geležinkeliu. Net ir būdamas milijonieriumi čia automobilio nenusipirksi. Norėdamas nusipirkti automobilį turi turėti patvirtinimą, kad turėsi jį kur parkuoti. Prabangių automobilių gatvėse praktiškai nesimato. Japonai dažniausiai renkasi mažus kompaktiškus automobilius ir ne tik todėl, kad ten skaičiuojami centimetrai auto parkingui, bet pagrindinė priežastis, kad japonai nemėgsta išsiskirti iš kitų. Net ir apranga panaši, taip žmonės rengdavosi tarybų sąjungoje, toks vaizdas, kad visi apsiperka vienoje parduotuvėje. Tik jaunimas rengiasi išskirtinai, dažnas dažosi plaukus, bet anot vieno japono kai jie suaga išskirtinumas baigiasi. Tampa pilka robotukų armija.

ką aplankyti Tokijuje

Tokijuje žmonės dirba po 12-14 valandų per dieną. Kol dirba viršininkas, tol nei vienas darbuotojas iš darbo neišeis. Japonai turi tik 7 dienas atostogų. Vidutinis atlyginimas Japonijoje 2000 eurų, Tokijuje 4000eurų. Tokijuje praktiškai nėra bedarbystės, kaip sakė japonas, gali turėti abiejas kaires rankas, bet jei tu stengsiesi tavęs iš darbo niekas neišmes. Tokijuje praktiškai nėra juodaodžių, tai mane labai nustebino, bet priežastis gana paprasta. Tokijuje nėra jokių pašalpų, bet visi turi darbus. Ten tiek sukuriama nereikalingu pareigybių, kad net juokingai atrodo. Pavysdžiui kiekvienoje automobilių stovėjimo aikštelėje dirba po kelis darbuotojus, kurie prižiūri turistus, kad jie rastu savo automobilį ir visi eitu vorele.

aplankyti tokijujePrižiūrėtojas, kad visi stovėtu vienoje eilėje 

Net ir šiandiena traukiniuose dirba mergina, kuri prižiūri ar visi keliaiviai sulipo į traukinį ir švilpuku mašinistui duoda signalą, kad galima pajudėti.

aplankyti tokijujeMergina švilpuku duoda signalą mašinistui, kad visi keliaiviai sulipo ir galima pajudėti 

Tokijuje gausu muziejų ir galerijų, kurie žavi savo unikalumu tad skirkite laiko ir apsilankykite nors keliuose iš jų. Tokijas taip pat patiks estetikos ir tvarkos fanams, kadangi miesto gyventojai ypatingą dėmesį skiria ekologijai bei miesto įvaizdžio palaikymui. Pažadame pasirinkus kelionę į Tokiją jūsų laukia puikios ir aktyvios atostogos! Ko gero pats įspudingiausias rajonas Tokijuje yra Ginza.
Ginzoje klesti prabangi prekyba. Pribloškiamos žibančios reklamos, milžiniški lauko ekranai Japonijoje nieko nestebina. Juk jie kiekvieną Japonijos didmiesčio gatvę vakarais paverčia fantastiškai ryškia. Tad “elitinės parduotuvės” ieško naujų išradingų būdų išsiskirti. Štai drabužių centre nuo 1 iki 6 aukšto kiekvienoje vitrinoje aplink savo ašį sukasi manekenai, aprengti suderintais rūbais. Gizoje sau prekių ras ir taupantys. Prabangių prekių parduotuvėse būna nukainuotų prekių ir nukainuotų prekių skyriuje kainos tikrai mažesnės nei Lietuvoje, nors tai ir Ginzos rajonas. Nors Tokijas garsėja kaip brangiausias pasaulio miestas, o Japonija – kaip labai brangi šalis. Tačiau tiesa ta, kad pavalgyti, pernakvoti, apsipirkti ar papramogauti Japonijoje galima ir pigiai. Mat Japonijoje kainos labai smarkiai varijuoja. Kokiame penktadalyje restoranų ir parduotuvių jos – kaip Lietuvoje! Viename dangoraižių restoranėlyje, su vaizdu į Tokijo įlanką dviese sočiai pavalgėme už 23 eurus. Maistas Tokijuje: šalies virtuvė puikai žinoma visame pasaulyje. Mieste pilna mažų, jaukių restoranėlių. Ypatingai populiarūs „Sukiya“ restoranėliai, kuriuose gausi meniu įvairovė, o svarbiausia jie veikia visą parą! Tokijuje įrengti konvejeriniai suši restoranai arba dar kitaip vadinami suši barai, kuriuose jums tereikia atsisėsti prie ilgo baro ir rinktis iš priešais sudėtų skirtingu lėkščių ir juose esamo skirtingo garnyro. Pavalgius restorano darbuotoja pagal lėkščių skaičių paskaičiuos jums reikiamą mokėti sumą. Trys svarbiausi japonų virtuvės produktai yra ryžiai, žuvis ir daržovės. Jei esate suši mėgėjas ar norite labiau pažinti tradicinę šios kultūros virtuvę. Tuomet atvykę į Tokiją būtinai paragaukite čia ruošiamų visame pasaulyje puikiai žinomų suši. Jų pasirinkimas čia toks didelis tik sugebėk rinktis… Apie japonų arbatos gėrimo ceremoniją tikrai esate girdėję. Lankydamiesi Tokijuje sudalyvaukite šioje ceremonijoje ir išgerkite tikros tradicinės japoniškos arbatos. Taip pat išgerkite populiariausio alkoholinio gėrimo – sakės. Labai nustebau, kad esant vėsiam orui japonai sake geria šiltą. Japonai sake geria apie 20 procentų stiprumo, tik turistai geria stipresnę sake. Japonai neturi fermento skaidančio alkocholį, todėl labai dažnai greitai nusigeria. Stebint kaip japonai geria, maišo viską, alų, sake,vyną man kilo verslo planas, įkurti „Gėrimo akademiją” 🙂

suši restoranas tokijujeSušimi restorasnas Tokijuje Viešbutis Tokijuje dviems žmonėms kainuos apie 100 eurų. Norint sutaupyti galima rinktis – kapsulių viešbučius, kur svečiai miega it spintos lentynose. Kapsulių viešbučiai skirti superdarbštiems japonams, nespėjusiems į paskutinį traukinį namo, pernakvoti prieš vėl keliaujant į darbą. Norint kažko įvairesnio galima rinktis viešbutį, kurį aptarnauja robotai. Įrengdami viešbutį, jo savininkai stengėsi surinkti kuo įvairesnių ir keistesnių egzempliorių. Jie taip pasitikėjo robotų technologijomis, kad kambariuose atsisakė telefonų – esą visas jų funkcijas galės atlikti asmeninis asistentas Churi. Tačiau šiam vis nesisekė: pavyzdžiui, miegančio svečio knarkimą Churi dažnai palaikydavo užduodamu klausimu, todėl prikeldavo svečią pasiteirauti, ko tiksliai jis klausia. Galiausiai registratūroje teko įdarbinti žmogų, kuris pasirūpintų svečiais. Dabar 140 kambarių viešbutyje dirba 7 žmonės. Mano nuomone tie robotai žiauriai tūpi, bet vistiek smagu 🙂

Viešbutį užsisakyti galite čia https://join.booking.com/a/1348364

Tokijuje stovi prancūzų Laisvės statulos kopija, 1998 m. čia stovėjusi originali statulos versija, skirta pažymėti prancūzų metus Japonijoje, tačiau japonams taip patikusi statula, kad 2000 m. buvo pastatyta jos kopija.

Laisvės statula TokijujeLaisvės statula Tokijuje 

Ir keli patarimai vykstantiems į Tokiją.

Jei keliaujate į Japoniją be kelionių agentūros ir žadate būti ne viename mieste, o keliauti po visą Japoniją įsigykite jrailpass, kuris savaitei kainuoja 245 eurus, tai leis jums greitaisiais traukiniais keliauti po visą Japoniją ( pasiekia greitį 250 km/val), bet ir naudotis metro. Tik atminkite, kad net Tokijuje meto priklauso keliom firmoms, tad stebėkite, kad metro linija priklausytu jrailpass firmai. Jrailpass galite įsigyti ir internetu https://www.jrailpass.com/

Nepalikinėkite arbatpinigių. Jie japonus žeidžia ir yra nepriimtini nei taksi, nei restoranuose, nei kur kitur.

Individualizmas nebūdingas Japonijai. Tuo tarpu, kai vakarų kultūra remiasi individualizmu, japonų bendruomenė yra grupinė. Todėl viešėdami Japonijoje nesistenkite atkreipti į save dėmesio. Mano nuomone Japonija todėl ir atsiliko nuo vakarų ar Azijos tigrų.

Būtinai apsilankykite ONSENO pirtyse.  Onsen – karštąsias versmes, kurios yra labai populiari savaitgalio išvykų vieta. Ir nepamirškite, kad į baseinus galima lipti, prieš tai gerai nusiprausus.

Japonijoje yra nemandagu įeiti su batais į namus, tad prie pat įėjimo privaloma nusiauti batus ir įeiti tik su kojinėmis.

Neapsikabinkite japonų, nors Lietuvoje tai darosi labai populiaru, Japonijoje tai nepriimtina.

Nors Japonijoje praktiškai niekur nerasite šiukšlių dėžės, šiukšlių mėtyti nepriimtina, reikia parsinešti viską į viešbutį ir ten išmesti.

Japonijoje rukyti viešoje vietoje draudžiama, tam yra skirtos specialios vietos. Už rukyma viešoje vietoje skiriamos baudos. Ypač didelės baudos sulauksite, jei rukysite prie stoties ar aerouosto. Nors beveik visose kavinėse (viduje) rukyti galima.


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba