Romos lankytinos vietos. Ką pamatyti Romoje

Ką galima pamatyti Romoje? Romos lankytinos vietos. Patarimai keliaujantiems į Romą


Ką galima pamatyti Romoje? Romos lankytinos vietos. Patarimai keliaujantiems į Romą.

   Kelionė į Romą privaloma kiekvienam, nebereikalo patarlėje sakoma, kad visi keliai veda į Romą. Roma vadinama Amžinuoju miestu. Per Italijos viduryje esančią Lacijo sritį teka legendomis apipintas Tibras. Šios upės krantuose prieš pustrečio tūkstančio metų buvo įkurtas vienas seniausių pasaulio miestų, dabartinė Italijos sostinė Roma. Tai nepaprastas miestas, tai miestas muziejus. Didžiausią įspūdį kelia senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas, Forumas, katakombos ir kt. Unikalus šis miestas dar ir tuo, kad jame yra mažytė popiežiaus valstybė – Vatikanas. Jei norite apsilankyti Koliziejuje ar Šv. Petro bazilikoje, rekomenduoju bilietus į šiuos objektus nusipirkti internetu – nereikės stovėti eilėse, kurios sezono metu tikrai būna labai ilgos. Ir stovint eilėje, svilinant saulei tikrai ne pats maloniausias užsiėmimas.

  10 populiariausių lankytinų vietų Romoje:

  10. Trevi fontanas

  Trevi fontanas (Fontana di Trevi) yra didžiausias ir garsiausias Romos fontanas. Fontano skulptūras suprojektavo Berninio mokyklos menininkai. Trys centrinės skulptūros simbolizuoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Jie simbolizuoja dvi prieštaringas jūros būsenas.

9. Palatino kalva

Palatino kalva (ang. Palatine Hill, it. Colle Palatino) – viena iš septynių kalvų, ant kurių yra išsidėstęs Romos centras. Kalva randasi tarp Roman Forum ir Circo Massimo.  Ant šios kalvos savo būstus statėsi karaliai ir imperatoriai. Natūralu, jog dėl šios priežasties Palatino kalva susilaukia pakankamai daug turistų dėmesio. Kalva yra nuostabi tuo, jog ši yra tapatinama su Romulo legenda. Yra manoma, kad ant šios kalvos Romului, Romos miesto įkūrėjui, ir kilo pirminiai pasvarstymai apie didžiojo miesto pastatymą, po to, kai jis nužudė savo brolį. Nors tai lyg ir yra išlikęs vien tik kaip mitas, archeologai ant kalvos rado žmogaus palaikus, kurie prognozuojamai galėjo būti įvardyto amžiaus.

Palatino kalvaPalatino kalva

  8. Viktoro Emanuelio II paminklas

  Viktoro Emanuelio II paminklas (it. Monumento Nazionale a Vittorio Emanuele II) yra Venecijos aikštėje. Paminklas pradėtas statyti 1885 m., o baigtas – 1911 m. pirmojo suvienytos Italijos karaliaus Viktoro Emanuelio II garbei.  Šio paminklo viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, vadinama Terrazza del Vittoriano, arba Terrazza delle Quadrighe, nuo kurios galima pasižvalgyti virš Romos stogų, apžvelgti antikines miesto griuvėsius ir Romos senamiestį.

Viktoro Emanuelio II paminklasViktoro Emanuelio II paminklas

  7. Ispanijos aikštė

  Šios aikštės pavadinimas nurodo į greta esančią Ispanijos ambasadą. Palmėmis apsodinta aikštė yra viena gyviausių visame mieste. 18 a. čia dažnai lankydavosi anglų aristokratai ir turtuoliai iš Šiaurės Europos.

  6. Romos forumas

  Kapitolijaus ir Platino kalvų papėdėje rasite išsibarsčiusius Romos forumo griuvėsius (it. Foro Romano). Antikos laikais Forumas buvo Romos visuomeninio ir politinio gyvenimo centras. Pradžioje tai buvo vieta, kur būdavo turgūs, veikdavo viešnamiai ir kitos viešosios įstaigos, tačiau imperijos laikais Romos Forumas tapo svarbių valstybės institucijų, verslo, sandorių, šventyklų vieta. Dabar – Romos forumas – tai didelis architektūrinis ansamblis, kurio daugumos statitinių amžius siekia Romos respublikos laikus. Tiesa, iš vietovės didybės, belikę tik griuvėsiai, mat forumas nukentėjo žlungant Vakarų Romos imperijai, o tarp 410 ir 455 metų jį dar ypatingai stipriai nuniokojo barbarai. Vėliau ir miestiečiai statydami savo namus Forumo statinių liekanas naudojo kaip statybinę medžiagą.
Netoliese Forumo yra bene žymiausias Romos statinys – Koliziejus. Tarp forumo griuvėsių galima pamatyti gerai išsilaikiusias triumfo arkas – Tito ir Septimijaus Severo.

Romos forumasRomos forumas

    5. Kapitolijus

   Nuo romėnų laikų Kapitolijus (Campidoglio) buvo miesto religinio ir politinio gyvenimo centras, čia buvo įsikūrusi Romos miesto valdžia. Dabar Kapitolijaus pastatuose įsikūrę muziejai, o aikštėje stovi raito Marko Aurelijaus statulos kopija. Kapitolijaus muziejai įsikūrę dviejuose pastatuose, kuriuose galima apžiūrėti antikinių skulptūrų kolekciją.

    4. Šventojo Angelo pilis (Adriano mauzoliejus)

   Šventojo Angelo pilis yra cilindro formos antikos laikų statinys Romos centre. Mauzoliejaus statyba buvo inicijuota 14-to Romos imperatoriaus Publijaus Elijaus Trajano Adriano ir jo šeimos narių. Būtent šiame mauzoliejuje yra palaidotas Adrianas, jo šeima bei vėlesni įpėdiniai. Priešams artėjant prie Romos, Šventojo Angelo pilyje įsikurdavo ir pats Popiežius. Pilyje galima apžiūrėti prabangius renesanso laikų popiežių apartamentus, kalėjimo kameras, lobių kambarį ir kt.

Šventojo Angelo pilis (Adriano mauzoliejus)Šventojo Angelo pilis (Adriano mauzoliejus)

  3. Panteonas

  Panteonas kadaise buvo romėnų „visų dievų šventykla“,  buvo pastatyta maždaug 126 metais, Romoje atsiradus krikščionybei, šventykla pertvarkyta į bažnyčią ir pervadinanta į Švč. Mergelės Marijos ir Visų Kankinių vardu. Panteonas – geriausiai išsilaikęs antikinis statinys Romoje. Įėjimas į Panteoną yra nemokamas. Panteono vardo kilmę išaiškino istorikas Kasijus Dio. Jis teigė esą šis žodis reiškia „skirtas visiems dievams“ ir manė, kad pastatas taip pavadintas dėl to, kad jo skliautai primena dangaus skliautą. Taip pat tikėtina, jog Agripa savo kūrinį skyrė Marsui, o žodis „panteonas“ buvo bendrinis ir išliko tik Hadriano dėka. Šis valdovas pavertė šventyklą imperatoriškąja hale, kur priiminėdavo senatorius.

PanteonasPanteonas

  2. Vatikanas

Vatikano Miesto Valstybė  yra miestas-valstybė, anklavas Italijos sostinės Romos vakarinėje dalyje, ant Vatikano kalvos, popiežiaus rezidencija. Vatikanas yra mažiausia pasaulio valstybė ir pagal gyventojų skaičių, ir pagal plotą. Vatikano pilietybę turi tik apie 350 žmonių. 1870 metais, kai Roma buvo užimta ir prijungta prie Italijos karalystės, popiežiaus valdos buvo dar labiau sumažintos. Popiežius Pijus IX atsisakė pripažinti Italijos karalystę ir ragino katalikus ją boikotuoti. Faktiškai valdydami Vatikano teritoriją, popiežiai ilgai kovojo su Italijos valstybe, tikėdamiesi su Europos didžiųjų valstybių parama atkurti senąją popiežiaus valstybę. Nesutarimai baigėsi, kai popiežius Pijus XI 1929 m. vasario 11 dieną pasirašė su Italijos vyriausybe Laterano susitarimą, kuriuo remiantis oficialiai buvo sukurta nepriklausoma Vatikano valstybė, ir Romos katalikų bažnyčia įgavo išskirtinį statusą Italijoje. 1947 m. Vatikano suverenitetas įteisintas Italijos konstitucijoje. Vatikano muziejuose sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų (apie 70 000 darbų), kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų. Tarp Vatikano muziejaus eksponatų − vieni žinomiausių meno kūrinių visame pasaulyje

Vatikano muziejusVatikano muziejus

  1. Koliziejus

  Koliziejus dar yra vadinamas Flavijaus amfiteatru. Koliziejus yra didžiausias ir seniausias pasaulyje amfiteatras, esantis Romoje. Tai vienas didingiausių Romos architektūros ir inžinerijos pavyzdžių. Koliziejus  pastatytas I a. ir garsėjo savo gladiatorių kovomis, gyvūnų medžioklėmis, egzekucijomis, garsių mūšių atkūrimu ir klasikine mitologija grįstos dramomis. Koliziejumi vadinamas nuo VIII amžiaus. Užbaigtas Koliziejus tapo didžiausiu Romos imperijos pastatu.  2007 metais Koliziejus buvo įtrauktas į įspūdingiausių šiuolaikinio pasaulio statinių sąrašą, vadinamu „Naujieji septyni pasaulio stebuklai“.  Pirmą kartą istorijoje, 2010 m. rugsėjį miesto valdžia nusprendė Koliziejaus požemius atverti turistams. Išlikęs tik dalinis Koliziejaus fasadas – jis buvo išgraibstytas renesanso laikais. Išplėšti fasado akmenys panaudoti kai kurių rūmų ir tiltų Romoje statybai, taip pat Šv. Petro bazilikos statybai.

KoliziejusKoliziejus

   Patarimai keliaujantiems i Romą:

  Naudingi patarimai keliaujantiems į Romą. Roma yra viena pasaulio turistų sostinių, todėl neišvengiamai ji yra ir viena  iš kišenvagių sostinių. Patarimas šiame mieste niekada nelaikykite telefono ar piniginės ant staliuko, niekada nepalikite kuprinės ar rankinės toliau nuo akių. Dokumentus ir pinigus laikykite tik vidinėse kišenėse, nerodykite didelių sumų.

  Jei norite sutaupyti, pietaukite toliau nuo lankytinų vietų, paėjus net 200 metrų nuo turistų lankomų objektų kaina gali būti mažesnė net 50%.  Baruose ir kavinėse sėdimas staliukas su padavėju ir aptarnavimu jums kainuos dvigubai brangiau nei stovimos vietos ir savitarna prie baro. Vakare gatvėse lieka tik turistai, tuo naudojasi kavinės ir pakelia kainas. Jeigu ketinate viešuoju transportu naudotis vos vieną, du kartus –  pirkite vienkartiniai bilietai. Tačiau, jeigu naudositės visuomeniniu transportu dažnai, apsimokės pirkti vieną, dvi ar tris dienas galiojančius bilietus.

  Prieš renkantis viešbutį Romoje, pasidomėkite tikslia jo vieta bei atstumu nuo miesto centro. Apsigyvene toliau nuo centro išleisite daugiau pinigų viešajam transportui ir sugaišite daug laiko važiuodami link centro ir atgal. Romoje viešbutį centre galima rasti ir už padorią kainą. Viešbučių kainas Romoje galite pasitikrinti čia : https://www.booking.com/searchresults.en.html?city=-126693&aid=1858060&no_rooms=1&group_adults=2&room1=A%2CA

Patogiausia po Romą keliauti viešuoju transportu ir pėsčiomis. Norėdami pasiekti miestą (iš oro uosto) galite pasinaudoti Terravision autobusų kompanijos paslaugomis, kelionės kaina į vieną pusę prasideda nuo 5 eurų.

  Jei norite apsilankyti Koliziejuje ar Šv. Petro bazilikoje, rekomenduoju bilietus į šiuos objektus nusipirkti internetu.

  Romos virtuvė. Ką verta paragauti Romoje?

Jei norite pasijausti Romoje kaip vietinis – privalote paragauti Romos regiono virtuvės šedevrų. Pagrindiniai patiekalai yra pica, pasta ir artišokai.  Greitas maistas Romoje tai  Suppli ir Trapizzino. Suppli – tai klasikinis romėniškas aliejuje keptas užkandis, pagamintas iš ryžių, įdarytų mocarelos sūriu ir marinaros padažu. Trapizzino – jau šiuolaikinei Romai būdingas gatvės patiekalas, kuris yra pagamintas iš trikampio formos picos pado, įdaryto įprastais picos ingridientais.

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

1

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba