Čiobiškio urvas arba Rynos urvas – valstybės saugomas geologinis gamtos paveldo objektas Širvintų rajone, Čiobiškio sen., Stepanavos kaime.
Čiobiškio urvas susiformavo prieš kelis tūkstančius metų. Jį rasti nėra taip paprasta. Miško tankmėje slypinčio urvo anga juoduoja Rynos upeliuko išplautos griovos šlaite. Dėl gamtinių sąlygų jautrumo, Čiobiškio urvas yra netinkamas lankymui, be to, jis gali būti pavojingas dėl nuo skliauto atitrūkstančių smėlio sluoksnių dalių.
Čiobiškio urvas yra unikalus, nes jis yra vienintelis Lietuvoje kvartero dariniuose. Urvas susiformavęs smiltainyje – karbonatiniu cementu sucementuotame smėlyje. Smėlis vietomis smulkus, vietomis įvairaus rupumo su pavieniu žvirgždu iki 1 cm diametro, pilkai geltonas, įstrižai sluoksniuotas. Urvo aukštis 1,5 m (pradžioje), gilyn einant visiškai sumažėja, ilgis apie 9 m. Jame yra daug mažų atšakų.
Šis urvas ilgą laiką tarnavo kaip slėptuvė. Urvą buvo pamėgę vietiniai jaunuoliai, Vieni čia bėgdavo slėptis nuo šaukimo į kariuomenę. Kiti urvo landose skirdavo slaptus pasimatymus patinkančioms merginoms. Jaunuolių bandymai urve pasislėpti ar kurstyti meilės židinius galėjo baigtis ir nelaime. Geologai įspėja, kad bet kada urvo skliautas gali užgriūti.
Kas liečia urvo lankymą, tai nėra jokių nuorodų, padarančių lankymą prieinamą kiekvienam. Taip pat su automobiliu iki pat urvo nedavažiuosite, nebent vairuojate traktorių.
Tad automobilį teks palikti prie pagrindinio kelio ir iki Čiobiškio urvo eiti pėsčiomis. Rasti Čiobiškio urvą nėra sunku. Automobilį geriausia palikti kelyje Čiobiškiai – Astruvka, prie atstumų lentelės ant kurios parašytas kilometrų atstumas 14.
Ir toliau eiti pėsčiomis. Čiobiškio urvo koordinatės.