Juodkalnija. Ką aplankyti Juodkalnijoje

Balkanų pusiasalyje prie Adrijos jūros įsikūrusi Juodkalnija – daug kam dar neatrastas perlas.


  Balkanų pusiasalyje prie Adrijos jūros įsikūrusi Juodkalnija – daug kam dar neatrastas perlas. Ši mažytė Viduržemio jūros šalis, tik 2006 m. paskelbusi nepriklausomybę nuo Serbijos, turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui. Beje Juodkalnija eurą įsivedė žymiai anksčiau nei Lietuva. Dar vykstant pilietiniam karui Juodkalnija nepakluso Serbijos nurodyms. Ir Serbija įvedė sankcijas nepaklusniai Juodkalnijai. Serbija tikėjosi, kad taip palauš nepaklusnią šalį. Juodkalnijoje kainos staigiai šovė į viršų ir vos nesužlugdė jaunos valstybės, bet įsikišo Vokietija ir leido Juodkalnijoje naudoti Vokietijos markes. Vokietijai įsivedus eurus automatiškai ir Juodkalnijoje oficialus pinigas tapo euras.

  Ką aplankyti Juodkalnijoje. 

  Taros upės kanjonas.
  Taros upė yra  didžiausia Juodkalnijoje.  Taros upė, vykstant erozijos procesams, suformavo įspūdingą kanjoną, kurio ilgis viršija 80 km, o gylis siekia iki 1300 m. Sraunia Taros upe rengiamos iškylos plaustais. Tai giliausias tarpeklis Europoje ir antras pagal dydį pasaulyje, po Kolorado upės tarpeklio, esančio JAV.

Taros upės kanjonasTaros upės kanjonasVirš Taros kanjona eina betoninis arkinis Džiurdževiča Taros tiltas ir Taros kanjonas yra Durmitoro nacionaliniame parke. Kelias driekiasi 150 m virš Taros upės. Pastačius tiltą jis buvo aukščiausias tuometinis automobilių tiltas Europoje.

 Džiurdževiča Taros tiltasDžiurdževiča Taros tiltasOstrogo vienuolynas
Ostrogo vienuolynas buvo pastatytas 900 m aukštyje uolose 17 a. ir tapo svarbiu stačiatikių dvasiniu centru. Vienuolyną įkūrė šventuoju paskelbtas žymus gydytojas Vasilijus. Tikima, jog Šv. Vasilijaus palaikai, saugomi vienuolyne, turi gydomųjų galių. Dėl to į vienuolyną plūsta piligrimai. Vienuolyno teritorijoje trykšta gydomieji šaltiniai. Ostrogo vienuolynas įsikūręs apie 15 km nuo antro pagal dydį Juodkalnijos miesto Nikšičiaus.

Ostrogo vienuolynasOstrogo vienuolynas   Šis vienuolynas yra vienintelis pasaulyje, kurį be stačiatikių lanko katalikai ir musulmonai. Čia nesvarbu, kas tu toks − svarbu, ko tu čia atėjai. Šalia vienuolyno yra šventinto vandens šaltinis, kuris išpilstomas į butelius ir nemokamai dalinamas piligrimams.

Ostrogo vienuolynasOstrogo vienuolynas

Sveti Stefanas

Sveti Stefanas – kurortinis miestelis Juodkalnijoje, Adrijos jūros pakrantėje. Įsikūręs nedidelėje salelėje, kuri atoslūgio metu virsta pusiasaliu. Dabar sausumą ir salą jungianti nerija nebeužliejama.

Sveti StefanasSveti Stefanas  Nuo XV a. iki XX a. Sveti Stefanas buvo žvejų kaimelis. Ir tik XX a. viduryje žvejai buvo iškeldinti, o sala paversta ištaigingu kurortu. Nors tradicinė architektūra išsaugota, pastatų viduje įrengti prabangūs apartamentai.

Sveti StefanasSveti StefanasUlcinis
Ulcinis – kadaise buvęs vienas iš pagrindinių Adrijos jūros piratų centrų. Ulcinį įkūrė graikai apie 5 a.pr. Kr. Tačiau 16 a. pabaigoje miestui atitekus turkams, čia keliems šimtams metų įsigalėjo piratai, puldinėję jūroje plaukiojančius laivus. Ulcinio senamiestis, įsikūręs vaizdingame kyšulyje, yra labai gražus, jame gausu rytietiškų pastatų, išlikę rūmai, mečetės, tebeveikia rytietiškas turgus. Šis miestas yra Juodkalnijos albanų bendruomenės centras.

Juodasis ežeras esantis Nacionaliniame Durmitoro parke. 
Juodasis ežeras yra Lokio smailės papėdėje ir užima 0,515 kvadratinio km plotą. Ežerą sudaro du mažesni ežerai: Didysis ežeras (Veliko jezero) ir Mažasis ežeras (Malo jezero). Ežerus jungia siauras sąsiauris, kuris vasarą išdžiūsta, sudarydamas du atskirus vandens telkinius. Juodąjį ežerą maitina daugybė kalnų upelių, žinomiausias iš jų yra Mlin Creek. Kiti upeliai pavadinimų neturi, nes jie periodiškai atsiranda, kai tirpsta sniegas iš Durmitoro kalno. Visame Durmitoro parke įrengta daug vaizdingų maršrutų. Ko gero gražiausias yra pėstiesiems pritaikytas maršrutas yra aplink Juodąjį ežerą.

uodasis ežeras esantis Nacionaliniame Durmitoro parkeJuodasis ežeras esantis Nacionaliniame Durmitoro parkeJuodkalnijoje labai daug paplūdimių skirtų nudistams. Jie įsikūrę mano nuomone pačiose gražiausiose Juodkalnijos paplūdimiuose, kurie būna tarp uolų.

Nudistų paplūdimys Juodkalnijoje.Nudistų paplūdimys Juodkalnijoje.Nors visi Juodkalnijos paplūdimiai yra gana gražūs, sakyčiau tokie laukiniai.

Pajūrys JuodkalnijojePajūrys Juodkalnijoje


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format