Ką pamatyti Vatikane ? Kelionė į Vatikaną

Ką pamatyti Vatikane ? Kelionė į Vatikaną


Ką pamatyti Vatikane ? Kelionė į Vatikaną.

    Vatikano Miesto Valstybė  yra miestas-valstybė, anklavas Italijos sostinės Romos vakarinėje dalyje, ant Vatikano kalvos, popiežiaus rezidencija. Vatikanas yra mažiausia pasaulio valstybė ir pagal gyventojų skaičių, ir pagal plotą. Vatikano pilietybę turi tik apie 350 žmonių, bet gyventojų yra apie 1000. 1870 metais, kai Roma buvo užimta ir prijungta prie Italijos karalystės, popiežiaus valdos buvo dar labiau sumažintos. Popiežius Pijus IX atsisakė pripažinti Italijos karalystę ir ragino katalikus ją boikotuoti. Faktiškai valdydami Vatikano teritoriją, popiežiai ilgai kovojo su Italijos valstybe, tikėdamiesi su Europos didžiųjų valstybių parama atkurti senąją popiežiaus valstybę. Nesutarimai baigėsi, kai popiežius Pijus XI 1929 m. vasario 11 dieną pasirašė su Italijos vyriausybe Laterano susitarimą, kuriuo remiantis oficialiai buvo sukurta nepriklausoma Vatikano valstybė, ir Romos katalikų bažnyčia įgavo išskirtinį statusą Italijoje. 1947 m. Vatikano suverenitetas įteisintas Italijos konstitucijoje. Vatikano muziejuose sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų (apie 70 000 darbų), kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų. Tarp Vatikano muziejaus eksponatų − vieni žinomiausių meno kūrinių visame pasaulyje.

Vatikanas. Švento Petro aikštėVatikanas. Švento Petro aikštė

   

  Taigi ką aplankyti Vatikane.  

   Rekomenduojame pradėti nuo Šv. Petro bazilikos. Šv. Petro bazilika yra svarbiausia Romos katalikų bažnyčios šventovė ir didžiausia pasaulyje katalikų bažnyčia. Šv. Petras laikomas pirmuoju Romos katalikų bažnyčios popiežiumi. Vietoje, kur dabar stovi bazilika, buvo Romos imperijos imperatoriaus Nerono cirko sodai. Iš visų to meto statinių likęs vienas Heliopolio obeliskas, stovintis Šv. Petro aikštėje. Pirmąją baziliką šioje aikštėje 324 m. pastatė pirmasis krikščioniškasis Romos imperatorius Konstantinas. Į ją buvo pernešti 66 m. e. m. Nerono cirke kankinio mirtimi mirusio apaštalo Petro palaikai.

Šv. Petro bazilika VatikaneŠv. Petro bazilika Vatikane   Šv. Petro Bazilikos rūsiuose, kurių dalis likę iš senosios bazilikos, dalis iš dar senesnių laikų, įrengtos koplyčios, tarp kurių yra ir Lietuvių koplyčia. Rūsių grindyse, sienose ir nišose palaidoti popiežiai ir bazilikos presbiteriai.

Šv. Petro bazilika VatikaneŠv. Petro bazilika VatikaneŠv. Petro bazilika VatikaneŠv. Petro bazilika VatikaneŠv. Petro bazilika VatikaneŠv. Petro bazilika VatikaneŠv. Petro bazilika VatikaneŠv. Petro bazilika Vatikane   Vatikano muziejai

  Vatikano muziejuose sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų (apie 70 000 darbų), kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų. Tarp Vatikano muziejaus eksponatų − vieni žinomiausių meno kūrinių visame pasaulyje. Nors muziejus palieka didžiulį įspūdį, bet jeigu ir lankotės jame savarankiškai, labai rekomenduoju nepagailėti pinigų ir užsisakyti bent vieną iš siūlomų ekskursijų arba elektroninį gidą.

Vatikano muziejusVatikano muziejus

   Jei norite apsilankyti Vatikano muziejuje, rekomenduoju bilietus nusipirkti internetu – nereikės stovėti eilėse, kurios sezono metu tikrai būna labai ilgos. Ir stovint eilėje, svilinant saulei tikrai ne pats maloniausias užsiėmimas. Įėjimo kaina – 17 eurų, o už papildomus 4 – 5 eurus galėsite į muziejų patekti be eilės.  Beje, paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį įėjimas į muziejų yra nemokamas, tačiau eilės tada būna didžiulės, todėl turėtume prie muziejaus atvykti labai anksti ryte. Bilietus internetu galite įsigyti čia : http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/visita-i-musei/tariffe-e-biglietti.html/  .

Siksto koplyčia (Cappella Sistina) – žinomiausia Apaštalų rūmų koplyčia. Tai oficiali popiežiaus rezidencija Vatikane. Koplyčia žymi dėl savo architektūros ir puošybos. Koplyčia išpuošta Renesanso laikotarpiu nutapytomis Mikelandželo, Sandro Botičelio, Pietro Perudžino, Pinturikjo ir kitų freskomis. 1508–1512 m. popiežiaus Julijaus II pritarimu Mikelandželas nutapė 1 100 m² lubų freskų. Lubos ir „Paskutiniojo teismo“ freska, nutapyta 1535–1541 m., laikomos genialiausiais Mikelandželo tapybos kūriniais. Koplyčia pavadinta popiežiaus Siksto IV, kuris 1477–1480 m. atstatė ją, vardu. Tuo laikotarpiu Pietro Perudžinas, Sandro Botičelis ir Domenikas Girlandajas sukūrė freskų seriją, vaizduojančią Mozės ir Jėzaus Kristaus gyvenimus. 1483 m. rugpjūčio 15 d. įvyko pirmosios Šventosios Mišios, o koplyčia buvo pašventinta. Dabar Siksto koplyčioje vyksta konklava, procesas, kuriuo išrenkamas naujasis popiežius.

Siksto koplyčios lubos (Cappella Sistina) Siksto koplyčios lubos Švento Petro aikštė Vatikane supama įspūdingų kolonų. Būtent šioje aikštėje per didžiausias krikščionių šventes susirenka tūkstančiai viso pasaulio piligrimų. Aikštės projektavimo darbai buvo labai glaudžiai susiję su Šv. Petro bazilikos statyba. Bazilika buvo statoma daugelį metų ir ji nuolat kito, ir plėtėsi. O norint padaryti, kad toks milžiniškas pastatas būtų gerai matomas − tam reikėjo didžiulės aikštės, atkreipiant dėmesį į obeliską, jau stovėjusį priešais baziliką.

  Patarimai keliaujantiems į Vatikaną. Kadangi Vatikane viešbučių nėra, jums nakvynės teks ieškoti Romoje. Prieš renkantis viešbutį Romoje, pasidomėkite tikslia jo vieta bei atstumu nuo miesto centro. Apsigyvene toliau nuo centro išleisite daugiau pinigų viešajam transportui ir sugaišite daug laiko važiuodami link centro ir atgal. Romoje viešbutį centre galima rasti ir už padorią kainą. Viešbučių kainas Romoje galite pasitikrinti čia : https://www.booking.com/searchresults.en.html?city=-126693&aid=1858060&no_rooms=1&group_adults=2&room1=A%2CA

Patarimai keliaujantiems į Romą : https://www.aplankyti.lt/romos-lankytinos-vietos-ka-pamatyti-romoje/ .


Like it? Share with your friends!

2

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format