Kadangi iš Lietuvos į Kopenhagą skrenda pigių skrydžių bendrovės, tai visai gera proga savaitgalį praleisti Danijos sostinėje Kopenhagoje. Kopenhaga – Danijos sostinė ir didžiausias miestas. Kopenhagoje sutelkta apie 40 proc. visos Danijos pramonės. Išvystyta laivybos, elektrotechnikos, prietaisų gamybos, chemijos, maisto pramonė. Yra keturi universitetai bei trys kitų miestų universitetų padaliniai, B. Torvaldseno muziejus, dailės muziejai, Kopenhagos operos teatras. Pagrindinė miesto įžymybė – paminklas H. K. Anderseno Undinėlei (atidengtas 1913 m. rugpjūčio 23 d.). Taip pat išlikę Rosenborg rūmai, yra birža, Charlottenborg rūmai (visi – iš XVII a.), Christiansborg parlamento rūmai (XVIII a., buvo atstatyti po gaisrų 1800–1820 m. ir 1907–1922 m.), Amalienborgo rūmų kompleksas (statytas nuo XVIII a.).
Nors skrydžiai į Kopenhagą yra gana pigūs, bet pragyvenimas Kopenhagoje yra gana brangus. Brangūs ne tik viešbučiai, bet ir kavinės. Miesto centre esančioje kavinėje už vakarienę dviem sumokėjome 50 eurų, buvom užsisakę du mėsainius ir du puodelius kavos. Kiek toliau nuo centro kainos yra mažesnės, bet vistiek pakankamai didelės, lyginant su vakarų europa.
Taigi Jūs jau Kopenhagoje ir nežinote ką apžiūrėti Danijos sostinėje. Siūlyčiau pradėti nuo Kopenhagos įžymybės – paminklo H. K. Anderseno Undinėlei , atidengtos 1913 m.
Undinėlė yra vienas mažiausių (ji yra 1,25 metro aukščio ir sveria tik 175 kilogramus), bet kartu ir vienas didžiausių Kopenhagos simbolių. Undinėlė laikoma Kopenhagos pasididžiavimu. Undinėlės statula yra viena lankomiausių statulų pasaulyje. Nors mano manymu tai yra gero marketingo pasekmė. Jei reiktu balsuoti, aš savo balsą atiduočiau už Klaipėdos Undinėlę.
Naujasis Uostas (Nyhavn Copenhagen)
Naujasis uostas iš tiesų yra viena iš seniausių Kopenhagos uosto dalių. Senesniais laikais buvęs miesto nusikaltimų židiniu, dabar Naujasis uostas yra pramogų vieta, kurioje daugybė lauko kavinių, restoranų ir barų. Dažniausiai visos uoste vykstančios ekskursijos prasideda nuo šios vietos. Naujajame uoste esančiame name pažymėtame dvidešimtuoju numeriu gyveno Hansas Kristianas Andersenas. Jei niekur neskubate, siūlyčiau tikrai pasivaikščioti po šią nuostabę uosto dalį ir atsisėdus kavinukėje mėgautis gyvenimu.
Naujojo Karlsbergo Glyptoteka muziejus (New Carlsberg Glyptotek)
Kopenhagos centre esantis Naujojo Karlsbergo Glyptoteka muziejus eksponuoja senovinį ir modernųjį meną tikrai nepakartojamoje aplinkoje. 1888 m. Alaus daryklos Carlo Jacobseno savininko (1842–1914) įkurtas dailės muziejus turi du pagrindinius skyrius, derinančius meną įspūdingoje architektūrinėje aplinkoje. Vėliau Danijos karalystė sumokėjusi vieną milijoną išpirko muziejų iš aludario. Bilietas kainuoja apie 14 eurų, vaikams iki 18 metų įėjimas nemokamas. Antradieniais įėjimas į muziejų yra nemokamas.
Mūsų Išganytojo bažnyčia. Our Savior’s Church
Mūsų Išganytojo bažnyčia yra viena garsiausių Danijos bažnyčių. Nuo pat serpantino bokšto inauguracijos 1752 m. ji tapo neatsiejama Kopenhagos dalimi. Viršūnėje ant auksinio gaublio stovi pats Išganytojas ir stebi karališkąjį Kopenhagos miestą. Kiekvienais metais daugiau nei 60 000 žmonių siaurais laipteliais užkopia į bažnyčios viršų.
Tivoli sodai Kopenhagoje
Jei keliaujate su vaikais būtinai aplankykite ir Tivoli sodus. Danijos sostinėje Kopenhagoje esantys Tivoli sodai yra vienas pagrindinių lankytinų objektų, skirtų tiek suaugusiems, tiek vaikams. Centrinėje miesto dalyje įkurtas pramogų parkas yra vos kelios minutės pėsčiomis nuo miesto rotušės ir centrinės stoties. Tivolio sodo lankymas yra mėgstama Danijos gyventojų tradicija. Šioje pramogų karalystėje žiemą žiba tūkstančiai kalėdinių lempučių, o vasarą žydi daugybė gėlių. Tivoli sodai gali pasiūlyti kažką ypatingo kiekvienam juose apsilankiusiam. Egzotiška architektūra, istoriniai pastatai, vešlūs sodai bei vakarais sužimbančios spalvotos švieselės sukuria pasakišką atmosferą.
Rosenborg pilis (Rosenborg Castle)
Rosenborgo pilis pastatyta miesto centre, netoli nuostabių Karaliaus sodų. Vienos iš vertingiausių Rosenborg‘e saugomų kultūrinių relikvijų – karūnos deimantai ir danų karūnos teisės ir privilegijos. Rosenborge esantis muziejuje saugomi daiktai, kurie priklausė karališkajai danų giminei pastaruosius 400 metų.
(Copenhagen Honor Guard)
Kopenhagos garbės sargybaVisai šalia Rosenborgo pilies yra Karališkoji garbės sargyba tai Danijos armijos pėstininkų pulkas, kurį 1658 m. Įkūrė karalius Frederikas III. Jis atlieka du vaidmenis: kaip fronto linijos kovinis būrys ir kaip Danijos monarchijos sargybiniai bei ceremonialusis padalinys.
Kristijanija (Fristaden Christiania)
Ir esant Kopehagoje būtina aplankyti ir Kristijaniją. Kristijanija (daniškai: Fristaden Christiania) – Kopenhagos rajonas, kitaip dar vadinamas Laisvės miestu. 1971 metais grupelė žmonių apsigyveno apleistose kareivinėse. Tuo metu Kopenhagoje kilo nekilnojamojo turto kainos, gatvės vis labiau duso nuo transporto kamščių, o šie žmonės troško žalumos ir svajojo apie žaidimų aikštelę savo vaikams. Kai Danijos valdžia pastebėjo „kolonistus“, saloje jų buvo jau keli šimtai, kurie palikti šios salos nesiruošė. Policija daug kartų bandė išvaryti žmones iš zonos, bet nesėkmingai. Valdžios ketinimams „susidoroti“ su naujaisiais salos gyventojais trukdė ne tik aukšta tvora ir mūrai, kadaise saugoję karinius objektus aplink Amo salą, bet ir Kopenhagos gyventojai bei daugybė užsieniečių, kurie patys stojo ginti „laisvojo miesto“. Po Tivolio sodų yra antroji pagal lankomumą turistų atrakcija Danijos sostinėje. Kristijanija, kasmet pritraukia apie pusę milijono turistų. Viena iš lankomumo priežasčių – galimybė įsigyti lengvųjų narkotikų, kurie Laisvajame mieste yra nedraudžiami. Vaikščiojant po Kristijaniją rekomenduoju nefotografuoti ten esančių narkotikų pardavėjų, jiems tai labai nepatinka. Tik nesitikėkite pamatyti gražaus ir išpuoselėto rajono, tai apleistas pankų, menininkų ir šiaip mėgstnčių laisvą gyvenimo būdą susirinkimo vieta.
Jei į Kopenhagą vyksite per Kalėdas ar Naujuosius metus tikrai nusivilsite. Centrinė Kopenhagos Kalėdinė aikštė grožiu nusileistu net Lietuvos bažnytkaimio eglei. Man tai buvo lengvas šokas pamačius Kopenhagos Kalėdinę eglę.