Nazareto lankytinos vietos. Ką aplankyti Izraelyje?


  Nazareto lankytinos vietos. Ką aplankyti Izraelyje? Nazaretas yra Izraelio  arabų sostinė. Pasaulyje žinomas kaip Jėzaus gimtasis miestas, Nazaretas pritraukia pulkus piligrimų, kurie atvyksta pamatyti Kristaus vaikystės vietos. Nazaretas yra didžiausias arabų miestas Izraelyje ir svarbi piligrimų bei turistų vieta. Anksčiau tai buvo krikščionių miestas, dabar tai miestas, kur daugumą sudaro arabai, apie 70 procentų, krikščionių likę tik apie 20 procentų. Nazaretas yra šiaip gana nedidelis, tačiau didžiausias arabų gyvenamas miestas Izraelyje, jame gyvena tik ape 80 tūkst. gyventojų. Dauguma turistų į Nazaretą atvyksta pusdieniui ar dienai – iš tiesų aplankyti pagrindines vietas tiek laiko ir užtenka. Mus taip sužavėjo Nazaretas, kad nutarėme čia likti nakčiai, o išvykti anksti ryte. Apsistojome Nazareto širdyje esančiame šeimos viešbutuke Nazareth Hostel Al Nabaa, nakvynė dviem žmonėm kainavo 60 eurų. Kadangi viešbutis randasi pačiame miesto senamiestyje, tai teko pavargti, kol radome privažiavimą prie viešbučio (google maps kelio nerado). O automobilį įvaryti į viešbučio automobilių aikštelę tai tikras išūkis. Mums automobilį priparkavo pati viešbučio šeimininkė 🙂 .  Jei gyvensite mažose šeimos viešbučiose, būtinai užsisakykite pusryčius, nors pusryčiai žmogu kainuoja 10 eurų, bet tikrai nenusivilsite. Bent aš nustebau, kiek visko skaniai galima pagaminti nenaudojant mėsos. Jei sugalvosite apsistoti viešbutyje galite pasinaudoti nuoroda https://www.booking.com/s/34_6/rukasz67 , tai suteiks jums ir man nuolaidą. 

Taigi ką apžiūrėti Nazarete? Dauguma Nazareto maršrutų prasideda senamiestyje, kuriame yra daugybė bažnyčių, vienuolynų ir mečečių. Nazaretas atskleidžia harmoningą musulmonų, žydų ir krikščionių kultūrų derinį, išryškėjantį gyvybingose parduotuvėse.  Būtinai paragaukite arabų paveiktą Nazareto virtuvę. Pati lankomiausia Nazareto vieta yra Marijos Apreiškimo bazilika. „Marijos Apreiškimo bazilika“ viena garsiausių Biblijos scenų, kai angelas Gabrielius nusileidžia iš dangaus, kad informuotų Mergelę Mariją apie jos nėštumą. Angelas pasakė Marijai- „Pagimdysi sūnų, kurį pavadinsi Jėzumi”. Vaikas jos įsčiose, be abejo, buvo Jėzus. Sakoma, kad Marijos Apreiškimo bazilika yra tiksliai toje vietoje, kur Marija gavo žinią iš Dievo, todėl ji yra nepaprastai svarbi krikščionims. Po bazilika yra Šventoji grota – Marijos namelis.

Marijos Apreiškimo bazilikaMarijos Apreiškimo bazilika  Net jei nesate krikščionis, turėsite galimybę apžiūrėti įspūdingą ir neįprastą bazilikos architektūrą, kurią kruopščiai suprojektavo Giovanni Muzio.

Marijos Apreiškimo bazilikaMarijos Apreiškimo bazilikaMarijos Apreiškimo bazilikaMarijos Apreiškimo bazilika   Turismo agentūros ir vietiniai turizmo lankstinukai siūlo aplankyti dar daugybę vienolynų, bažnyčių ir kitų šventų vietų, bet jei nesate teologijos fanatikai, tai manau su šventomis vietomis užteks. Geriau nueikite į senamiestį, kur visas senamiestis kvepia kava ir kardamonu. Susiraskite saldumynų kavinukę, kurią valdo jau penkta karta. Ir užsisakę kavos su saldumynais mėgaukitės savo atostogomis. Beje jei nemėgstate kardamono, tai jums labai nepasisekė. Nazarete visa kava yra paskaninta kardamonu, todėl visas senamiestis kvepia kava ir kardamonu.

  Jei lankotės Izraelyje tai būtų nuodėmė neaplankyti šio nuostabaus miesto.   Nazaretas – vienas iš tų miestų, kuriuos būtina aplankyti, bent kartą gyvenime ir nesvarbu, kokiu tikslu: ar norint susipažinti su religinėmis vietomis, ar tiesiog paklaidžioti painiomis šio miestelio gatvelėmis, ar pasimėgauti puikia arabų virtuve, kuria garsėja šis miestas. Nazareto gyventojai labai draugiški turistams, visada Jus pasitiks ir išlydės su šypsena. Tad malonios kelionės…

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

0

Komentarai

komentarai

lt_LTLietuvių kalba